live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

40% біткоїнів зосереджено в руках 1000 людей. Чому це погано

Близько 40% всіх існуючих на сьогоднішній день біткоїнів знаходяться в руках всього тисячі осіб - так званих китів

Про це пише Bloomberg.

Місяць тому, 12 листопада хтось зробив обмін майже 25 000 біткоїнів, що становить близько $159 млн. І це дало новий поштовх суперечкам про справжніх власників криптовалюти.

Як заявив колишній керуючий директор і керівник відділу фінансових ринків AQR Capital Management Аарон Браун, майже 40% біткоїнів володіють всього 1000 людей, і це викликає занепокоєння.

Справа в тому, що, якщо вони захочуть продати хоча б частину своїх активів, то, враховуючи нинішній курс, це може обвалити ринок криптовалют.

Також, на його думку, найбільші власники біткоїнів – так звані "кити", можуть координувати свої дії між собою, піднімаючи або опускаючи курс криптовалюти за власним бажанням та вигодою. Будь-якої заборони, контролю або чогось іншого для них просто не існує.

Подібне пояснює різке зростання курсу біткоїна з початку року, який в пік коштував $17000, а також його маштабні "обвали". Видання зазначає,, що жодної внутрішньої цінності біткоїн не становить.

Різні експерти по-різному оцінюють ризики від "китів" – хтось каже, що відсутність контролю небезпечна, інші стверджують, що основні власники криптовалют не будуть "валити" одне одного і курси.

"Я думаю, їх кілька сотень. Цілком ймовірно, що вони підтримують між собою зв'язок", - заявив керуючий партнер Multicoin Capital Кайл Самані.

У той же час юрист по цінних паперах компанії Ross & Shulga Гарі Росс зазначає, що подібний обмін інформацією, як мінімум частково, може бути цілком легальний.

"Біткоїни - це цифрова валюта, а не цінні папери, тому немає ніяких заборон щодо торгів, при яких певна група погоджується купити біткоїни, щоб підняти ціну вгору, і потім через кілька хвилин вивести все це в готівку", - сказав він в коментарі Bloomberg .

Також видання отримало коментар відомого Роджера Вера, який останнім часом повністю сфокусувався на ідеї Bitcoin Cash, стверджуючи, що ця криптовалюта і є "справжнім" біткоїном і продовжує спадщину її творця Сатоші Накамото.

"Я думаю, таке цілком можливо. Люди можуть робити зі своїми заощадженнями все, що вони захочуть. Особисто у мене на все це не було часу ", - стверджує Вер.

Раніше в цьому році Роджер Вер заявив, що обміняє належні йому 25 000 біткоїнів на еквівалентну кількість Bitcoin Cash. Передбачається, що це і є та сама транзакція.

Читайте також: Що таке біткоїн. Все про найчеснішу валюту

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати