live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацбанк підвищив облікову ставку через інфляцію і затримку траншу МВФ


фото: bank.gov
Національний банк України підвищив облікову ставку з 13,5% до 14,5% річних

Про це йдеться в прес-релізі Національного банку України.

Згідно з повідомленням, таке рішення прийнято у зв’язку зі збільшенням інфляційних ризиків посилення монетарної політики.

Зокрема, мова йде про більш значне підвищення соціальних стандартів, що може вплинути як на споживчий попит з боку населення, так і на собівартість товарів і послуг; а також відстрочку надання наступного траншу від МВФ.

Читайте також. В уряді говорять, що з МВФ вже можна попрощатись. Чи справді це так

Також серед інфляційних ризиків Нацбанк відзначив подорожчання сирих продуктів харчування, а також зростання світової економіки, що може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, призвести до підвищення заробітних плат.

Правління Національного банку в рішенні щодо облікової ставки у жовтні 2017 року наголошувало, що реалізація зазначених інфляційних ризиків може бути підставою для подальшого підвищення облікової ставки. Відповідно, з огляду на необхідність нівелювати вплив окреслених ризиків та забезпечити низхідний тренд інфляції до цільових показників, Національний банк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 14.5% річних, - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що облікова ставка впливає на вартість позик рефінансування, які видають банкам. В свою чергу це впливає на визначення процентних ставок за вкладами і позиками у комерційних банках для фізичних та юридичних осіб.

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати