Угорщина блокуватиме будь-які спроби ЄС накласти санкції на Польщу, - прем'єр

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у п'ятницю заявив, що Угорщина блокуватиме будь-які дії ЄС, спрямовані на припинення права голосу Польщі в Євросоюзі

Про це повідомляє Reuters.

Орбан заявив, що Польща несправедливо опинилась під тиском ЄС через зміни у своїй системі судочинства . На його переконання, Польща - життєво важлива країна для центральноєвропейського регіону, тому Угорщина не піддасться на будь-які спроби ЄС розпочати санкційний процес проти неї.

Читайте також: Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"

"Ми повинні чітко заявити, що ЄС безглуздо навіть починати справу проти Польщі, оскільки немає ніяких шансів продовжити його, тому що Угорщина стане нездоланною перешкодою на цьому шляху", - сказав Орбан.

Зауважимо, для підтримки рішення про санкції необхідно чотири п'ятих голосів держав-членів ЄС, тобто 22 країн.

Нагадаємо, Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща  цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу у ЄС.

Читайте також: Президент Чехії запропонував продати Крим Росії. Хто ще в ЄС може здати Україну

Довідка:

До ризику запровадження санкцій проти Польщі призвели суперечливі, на думку Євросоюзу, кроки польської влади, які, зокрема, можуть знищити політичну незалежність судів.

По-перше, Навесні 2016 року було реформовано Конституційний суд, незважаючи на вуличні протести та застереження Венеціанської комісії. Там є побоювання, що через реформу суддів призначатимуть не за критерієм професійності, а за критерієм лояльності до влади.

Одним із кроків також стало ухвалення польськими депутатами закону про ЗМІ, який дозволив уряду напряму призначати та звільняти керівників суспільних медіа.

Окрім цього, Польща відмовилась брати участь у дворічній схемі розселення 160 тисяч біженців, які накопичились у таборах в Греції та Італії, посилаючись на міркування безпеки, та все ще коливається у питанні переходу "на євро".

Читайте також: Польща забуває про демократію, ЄС у відповідь погрожує санкціями. Як до цього дійшло