//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дуда підписав закони, через які ЄС погрожує Польщі санкціями

Президент Польщі Анджей Дуда підписав два нові закони про Національну раду суддів та Верховний суд, які є частиною суперечливої судової реформи.

Про це повідомляє Польське радіо.

Дуда у спеціальній заяві звернув увагу, що закони, які він підписав, є іншими, ніж ті, що їх парламент схвалив у липні. Змінилися, зокрема, повноваження міністра юстиції і правила виходу на пенсію суддів Верховного суду.

Після введення закону в дію число суддів Верховного суду зросте. Завдяки цьому, на думку польського президента, суд зможе приймати рішення швидше.

Дуда зазначив, що його дивують голоси критиків про те, що підписані закони є загрозою для демократії. За словами президента, в Польщі ухвалюються дуже хороші рішення, які повернуть людям віру в суди і систему правосуддя.

Нагадаємо, Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу у ЄС.

Довідка:

До ризику запровадження санкцій проти Польщі призвели суперечливі, на думку Євросоюзу, кроки польської влади, які, зокрема, можуть знищити політичну незалежність судів.

По-перше, Навесні 2016 року було реформовано Конституційний суд, незважаючи на вуличні протести та застереження Венеціанської комісії. Там є побоювання, що через реформу суддів призначатимуть не за критерієм професійності, а за критерієм лояльності до влади.

Одним із кроків також стало ухвалення польськими депутатами закону про ЗМІ, який дозволив уряду напряму призначати та звільняти керівників суспільних медіа.

Окрім цього, Польща відмовилась брати участь у дворічній схемі розселення 160 тисяч біженців, які накопичились у таборах в Греції та Італії, посилаючись на міркування безпеки, та все ще коливається у питанні переходу "на євро".

Читайте також: Польща забуває про демократію, ЄС у відповідь погрожує санкціями. Як до цього дійшло

  • Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро вважає рішення Європейської комісії розпочати санкційну процедуру проти Польщі політичним та запевняє, що уряд продовжить здійснювати розпочату судову реформу.

новини партнерів

‡агрузка...

24 квітня, 2019 середа

24 квітня, 2019 середа

23 квітня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати