//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Польща продовжить судову реформу попри санкції Єврокомісії, - Мін'юст

Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро вважає рішення Європейської комісії розпочати санкційну процедуру проти Польщі політичним та запевняє, що уряд продовжить здійснювати розпочату судову реформу

Про це він заявив, реагуючи на схвалене у середу рішення ЄК, передає "Європейська правда".  

Він наголосив, що Польща є правовою державою і повинна продовжити розпочату реформу, незважаючи на тиск Європейського Союзу.

"Політика відбувається у Польщі, політика відбувається у Європейському Союзі. Цей уряд послідовно проводить політику у сфері інтересів. Це рішення змінює тільки те, що ми маємо ефективно закінчити те, що ми вже почали", - цитує міністра Onet.  

Зьобро запевнив, що усі рішення, які є у законах про Національний судовий реєстр та Верховний суд

Реєстрі, існують у інших країнах ЄС, а це вказує, що сьогоднішній крок Європейської комісії "має політичний присмак".

Нагадаємо, Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща  цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу у ЄС.

Довідка:

До ризику запровадження санкцій проти Польщі призвели суперечливі, на думку Євросоюзу, кроки польської влади, які, зокрема, можуть знищити політичну незалежність судів.

По-перше, Навесні 2016 року було реформовано Конституційний суд, незважаючи на вуличні протести та застереження Венеціанської комісії. Там є побоювання, що через реформу суддів призначатимуть не за критерієм професійності, а за критерієм лояльності до влади.

Одним із кроків також стало ухвалення польськими депутатами закону про ЗМІ, який дозволив уряду напряму призначати та звільняти керівників суспільних медіа.

Окрім цього, Польща відмовилась брати участь у дворічній схемі розселення 160 тисяч біженців, які накопичились у таборах в Греції та Італії, посилаючись на міркування безпеки, та все ще коливається у питанні переходу "на євро".

Читайте також: Польща забуває про демократію, ЄС у відповідь погрожує санкціями. Як до цього дійшло

  • Раніше повідомлялося, що Єврокомісія може запровадити санкції проти Польщі через прийняття її парламентом законопроектів, які, на її думку, знищують незалежність судів у країні. 
  • Ухвалення відповідної резолюції розпочало процедуру внесення пропозиції до Ради ЄС щодо визнання загрози верховенству права у Польщі. 
  • Глава групи європейських лібералів, євродепутат Гі Вехофстадт раніше заявив, що якщо польський уряд і далі порушуватиме засади верховенства права, санкції будуть неминучі.
  • Під час дебатів у Європарламенті на тему верховенства права у Польщі депутати керівної польської партії "Право і справедливість" залишили зал засідань.

новини партнерів

‡агрузка...

17 липня, 2019 середа

16 липня, 2019 вівторок

17 липня, 2019 середа

16 липня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати