live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова Верховного суду Польщі звинуватила владу у "державному перевороті"

Керівник Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф опублікувала відкритого листа, в якому звинуватила владу у "здійсненні перевороту" проти судочинства

Це сталось після того, як уряд схвалив суперечливі реформи, які, за словами критиків, загрожують верховенству права у Польщі, передає ВВС.

Герсдорф заявила, що уряд йде на "краю прірви", в яку може впасти ціла країна.

"Відбувається державний переворот проти структури однієї з найважливіших інституцій країни. Він проходить без застосування війська чи силових структур, а зловживаючи законодавчими інституціями", - написала у своєму листі Герсдорф.

Вона закликала уряд правлячої у Польщі консервативної партії "Право і справедливість" "не порушувати суспільний договір, написаний у формі конституції".

"Ви ходити краєм прірви, до якої може впасти вся нація", - зазначила Герсдорф.

  • Перед цим президент Польщі Анджей Дуда, який також входить до партії "Право і справедливість", підписав два закони: щодо реформи Верховного суду та Національної ради судочинства. Один із них дозволяє політикам обирати членів суддівської ради, яка призначає суддів.
  • Інший закон знижує вік виходу на пенсію суддів Верховного суду, що призведе до одночасного звільнення 40% суддів.
  • У "Право і справедливість" заявили що метою цих змін є нібито боротьба з корупцією та подолання впливу колишніх комуністичних еліт.
  • Своєю чергою Європейська комісія запустила процедуру запровадження безпрецедентних санкцій проти Польщі, заявивши, що запланована у країні судова реформа ставить під загрозу верховенство права. Як зазначила Єврокомісія, 13 нових законів дозволили польському уряду "суттєво втручатися" у роботу судових органів.
  • Польщі дали три місяці на те, аби відреагувати на ці застереження.
  • Запущена процедура у підсумку може призвести до позбавлення Польщі права голосу в Європейській Раді - найвищому політичному органі ЄС. Саме такі санкції передбачені у 7-й статті Договору про Європейський Союз, яка покликана захищати його фундаментальні цінності.
  • Однак, керівники Польщі заявили, що не збираються виконувати настанови ЄС і уряд продовжить розпочату судову реформу.

новини партнерів

14 грудня, 2018 п'ятниця

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати