live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Маніпуляція біткоїном. Чому експерти застерігають від сучасних крипто-бірж

Згідно з результатами дослідження, факт різкого підвищення вартості біткоїнів в 2013 році був результатом шахрайства - а отже і нинішні стрибки криптовалюти можуть бути змодельовані

Дослідження опублікували в Journal of Money Economics.

В кінці 2013 року стався перший стрибок вартості біткоїнов - зі $150 до $1000, тобто більш ніж у шість разів. Згідно з дослідженням, зміна ціни, ймовірно, було викликана фальшивими угодами, ініційованими одним або двома великими гравцями.

Автори звіту - Нейл Гандан, Джон Хамрік, Тайлер Мур і Талі Оберман  провели аналіз транзакцій, які мали місце на сумнозвісній біржі Mt. Gox. В кінці 2013 року на Mt. Gox відбувалося більше 70% транзакцій біткоїнів.

До квітня 2014 біржа була ліквідована через звинувачення в хакерстві і факту крадіжки близько 600 тис. біткоїнів загальною вартістю у $188 млн.

У дослідженні говориться, що два торгових бота - Маркус і Віллі - "несуть відповідальність" за маніпулювання транзакційною діяльністю, хоча насправді стояли за ними люди, що не володіли біткоїнами, якими торгували. "Збільшивши обсяг транзакцій, боти змогли впливати на ціну біткоїнів, заробивши на цьому мільйони доларів", - сказано в публікації.

Дослідники застерігають тих, хто торгує на сучасних криптовалютних біржах: враховуючи різке зростання кількості видів криптовалюти і скачки курсу, повторення історії 2013 року цілком можливе.

"Чисельність видів криптовалюти за аналізований період збільшилася з 80 до 843, - говориться в дослідженні. - Багато з цих ринків ще зовсім невеликі, з низьким обсягом торгів і піддані ціновим маніпуляціям".

Маніпуляції курсом біткоїнів також можуть відбуватися через високу концентрацію монет у невеликої кількості багатих користувачів. Так, Credit Suisse нещодавно опублікував звіт, в якому стверджує, що 90% всіх біткоїнів зберігається у 4% гаманців.

Будь-яке регулювання біткоїнів має відбуватися на міжнародному рівні. Про це заявив член правління німецького ЦБ Йоахим Вумерлінг, пояснивши, що віртуальні валюти не підкоряються національним правилам.

Читайте також: Що таке біткоїн. Все про найчеснішу валюту

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати