live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Захоплені на Донбасі російські найманці можуть отримати статус військовополонених

Захоплені на сході України представники незаконних збройних формувань (НЗФ) можуть розглядатися міжнародним гуманітарним правом як військовополонені

Про це в інтерв'ю для "Інтерфакс-Україна" заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінВОТ) Вадим Черниш.

"Наші хлопці, які там зараз знаходяться, фактично, в полоні, ми як Українська держава вважаємо їх військовополоненими. Відповідно, так звані комбатанти, певні люди, які зі зброєю зараз воюють проти Держави Україна і представляють окупаційну владу, можуть бути розцінені - і вже ми мали кілька питань від міжнародних партнерів - також як військовополонені ", - сказав Чернишов.

"І тут треба подумати нам всім разом: який статус вони мають, де вони можуть міститися, як ми повинні діяти, тобто особливості міжнародного гуманітарного права ми повинні обміркувати", - додав міністр.

Чернишов зазначив, що на етапі підготовки закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" МінВОТ пропонувало передбачити ряд норм міжнародного гуманітарного права в самому законі, але цього зроблено не було. У той же час, він впевнений, що це не стане проблемою в реалізації закону.

Чернишов також зазначив, що іншим органам варто було б подумати про реалізацію норм, які лежать в їх компетенції, зокрема, виконання всього обсягу вимог, передбачених Женевськими конвенціями.

 

новини партнерів

16 січня, 2019 середа

16 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати