live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Верховний суд визнав ліквідацію банку "Хрещатик" незаконною

Верховний суд України підтримав рішення попередніх інстанцій про незаконну неплатоспроможність банку "Хрещатик”, яка призвела до його ліквідації

Про це повідомляє Finclub з посиланням на постанову суду.

28 лютого 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку "Хрещатик".

Нацбанк не погодився з цими рішеннями судів і подав касаційну скаргу. Але 20 грудня 2017 року регулятор отримав ухвалу Вищого адміністративного суду України, який залишив скаргу НБУ без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій - без змін.

Регулятор звернувся до Верховного суду України за переглядом рішення, але і тут отримав відмову.

"У задоволенні заяви НБУ про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року відмовити. Ухвала Вищого адміністративного суду України залишити в силі", - йдеться в документі.

  • 5 квітня 2016 року до київського банку "Хрещатик" увійшла тимчасова адміністрація. Його віднесений до категорії неплатоспроможних. В банку обслуговувалися столичні комунальні підприємства, багато з яких в кінці березня перейшли до інших банків.
  • 2 червня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів регулятор прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку.
  • Разом з тим, напередодні банкрутства банк не входив до так званого чорного списку НБУ, в якому перебувають установи з максимальними шансами на виведення з ринку.
  • У квітні 2017-го Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення НБУ про віднесення банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних.
  • Національне антикорупційне бюро підозрює посадовців Нацбанку в розтраті 12 млрд грн рефінансування. У цій схемі нібито було задіяно і банк "Хрещатик".
  • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запевняє, що з банку "Хрещатик" перед банкрутством через схеми вивели десятки мільйонів доларів.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати