live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Верховний суд визнав ліквідацію банку "Хрещатик" незаконною

Верховний суд України підтримав рішення попередніх інстанцій про незаконну неплатоспроможність банку "Хрещатик”, яка призвела до його ліквідації

Про це повідомляє Finclub з посиланням на постанову суду.

28 лютого 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку "Хрещатик".

Нацбанк не погодився з цими рішеннями судів і подав касаційну скаргу. Але 20 грудня 2017 року регулятор отримав ухвалу Вищого адміністративного суду України, який залишив скаргу НБУ без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій - без змін.

Регулятор звернувся до Верховного суду України за переглядом рішення, але і тут отримав відмову.

"У задоволенні заяви НБУ про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017 року відмовити. Ухвала Вищого адміністративного суду України залишити в силі", - йдеться в документі.

  • 5 квітня 2016 року до київського банку "Хрещатик" увійшла тимчасова адміністрація. Його віднесений до категорії неплатоспроможних. В банку обслуговувалися столичні комунальні підприємства, багато з яких в кінці березня перейшли до інших банків.
  • 2 червня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів регулятор прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку.
  • Разом з тим, напередодні банкрутства банк не входив до так званого чорного списку НБУ, в якому перебувають установи з максимальними шансами на виведення з ринку.
  • У квітні 2017-го Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення НБУ про віднесення банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних.
  • Національне антикорупційне бюро підозрює посадовців Нацбанку в розтраті 12 млрд грн рефінансування. У цій схемі нібито було задіяно і банк "Хрещатик".
  • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запевняє, що з банку "Хрещатик" перед банкрутством через схеми вивели десятки мільйонів доларів.

новини партнерів

19 березня, 2018 понеділок

18 березня, 2018 неділя

19 березня, 2018 понеділок

18 березня, 2018 неділя

17 березня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати