live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З банку "Хрещатик" перед банкрутством через схеми вивели десятки мільйонів доларів


фото: pl.com.ua
З банку "Хрещатик" перед банкрутством вивели кошти шляхом схемного погашення кредитів, наданих пов'язаним особам

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Зазначається, що тільки за чотири дні на початку квітня 2016 року кредитний портфель інсайдерських кредитів, які в основному були видані компаніям, що входили в підконтрольні акціонерам Київську інвестиційну групу (КІГ) і групу "Форум", зменшився на 880 млн грн.

У фонді наголошують, що банк виконав низку операцій, спрямованих на швидке згортання кредитного портфелю Київської інвестиційної групи з метою звільнення з-під забезпечення високоліквідного майна. Погашення заборгованості відбувалося шляхом перерахування залишків з поточних рахунків юридичних та фізичних осіб, у тому числі надання поворотної фінансової допомоги від комунальних підприємств та інших підприємств групи КІГ.

У подальшому перераховані кошти накопичувались на поточних рахунках двох підприємств групи КІГ, а саме ТОВ "КУА "Авалон" та ПрАТ "Агрофірма "Троянда", після чого направлялись на рахунки підприємств групи КІГ, що мали кредитну заборгованість і високоліквідне забезпечення з призначенням платежу "Фінансова допомога".

Проводились операції з схемного погашення кредитів, які були видані групі пов’язаних осіб - "Форум". Банк купував сміттєві цінні папери. Компанії, що їх продавали, отримані кошти спрямовували в статутний капітал новостворених підприємств. Саме з ними банк укладав договори про відступлення права вимоги за раніше наданими кредитами пов’язаним особам із зняттям обтяжень з заставленого майна. Кошти повертались до банку, як оплата за вказані договори відступлення права вимоги.

Фонд також виявив схему виведення коштів з банку "Хрещатик" шляхом кредитування пов'язаних осіб на придбання будівельного обладнання в одного нерезидента - Alesio Універсальний S. A. Tortola, British Virgin Island.

Загальна сума отриманих кредитних коштів склала $31,3 млн. Незважаючи на те, що оплата була здійснена авансом, жоден з ув'язнених контрактів не був виконаний. Ці операції були зняті з валютного контролю.

Зазначається, що потім валюта повернулася на рахунку пов'язаних осіб в іншому банку і була конвертована в гривню, і перерахована на підставну компанію.

У фонді зазначають, що станом на 6 квітня 2017 року валютні кредити на загальну суму $30,26 млн залишаються непогашеними.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати