live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили куртку для симуляції фізичних відчуттів

Розробники Disney і MIT вважають, що такий одяг буде використовуватися разом з шоломами віртуальної реальності

Про це пише The Verge.

Дослідники з Disney Research, MIT Media Lab і Університету Карнегі - Меллона представили нову розробку - куртку, яка симулює фізичні відчуття в середовищі віртуальної реальності.

Куртка (розробники називають її Force Jacket) оснащена повітряними подушками, якими керує спеціальний комп'ютер, здуваючи і надуваючи їх.

Творці припускають, що  для більш глибокого "занурення у" куртку можна буде використовувати з VR-гарнітурами; вона зможе симулювати різні відчуття - зокрема, від обіймів, від удару і навіть від повзучої по тілу змії. Повітряні подушки пов'язані з датчиками сили, які передають коливання і вібрації певних частин тіла.

Важить така куртка близько 2,25 кілограма і включає 26 надувних відсіків, які знаходяться спереду, з боків, ззаду і на рукавах. Відчуття, як зазначається, передаються курткою за допомогою зміни швидкості, сили і тривалості надування і здування подушок.

Дослідники створили три VR-додатки для тестування куртки: один з них присвячено віртуальній грі в сніжки, другий є симуляцією змії, що повзе по тілу, третій - симуляція "зростаючих м'язів".

  • Наразі Apple розробляє незалежну від смартфонів AR-гарнітуру, яку представлять у 2019 році.
  • На iOS 11 вийшла AR-гра для тих, хто ненавидить голубів. Додаток створили, щоб "уникнути осудливих поглядів перехожих" і ганяти голубів собі на втіху.
  •  Google представила платформу для додатків доповненої реальності ARCorе.

новини партнерів

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати