live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У польських Грушовичах знайшли дві труни воїнів УПА


фото: vgolos
У польських Грушовичах під час археологічних досліджень на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА знайшли вже дві труни воїнів-повстанців

Про це заявила заступниця віце-президента Інституту національної пам'яті Польщі Анна Шельонг, передає "Європейська правда".

За словами віце-президента ІНП, могили позначені хрестами, іменами і прізвищами".

Водночас віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик назвав питання збереження пам'ятника воїнам УПА політичною справою.

"Все вказує на те, що з самого початку справа пам'ятника в Грушовичах мала політичний характер і мала слугувати не для вшанування пам'яті, а тільки щоб був меморіал на честь Української повстанської армії та її чотирьох сотень, імена яких були написані на скрижалях", – сказав віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик.

  • Нагадаємо, 27 квітня 2018 року на кладовищі у селі Грушовичі поблизу Перемишля польські націоналісти зруйнували пам’ятник воякам УПА, які загинули у боях поблизу Перемишля.
  • Під зруйнованим пам'ятником провели розкопки. За висновками української делегації, що спостерігала за розкопками, ІНП Польщі, щонайменше 3 поховання можуть належати воїнам УПА.
  • Натомість віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик заявив, що виявлені останки не підтверджують заяв української сторони.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати