live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У польських Грушовичах знайшли дві труни воїнів УПА


фото: vgolos
У польських Грушовичах під час археологічних досліджень на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА знайшли вже дві труни воїнів-повстанців

Про це заявила заступниця віце-президента Інституту національної пам'яті Польщі Анна Шельонг, передає "Європейська правда".

За словами віце-президента ІНП, могили позначені хрестами, іменами і прізвищами".

Водночас віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик назвав питання збереження пам'ятника воїнам УПА політичною справою.

"Все вказує на те, що з самого початку справа пам'ятника в Грушовичах мала політичний характер і мала слугувати не для вшанування пам'яті, а тільки щоб був меморіал на честь Української повстанської армії та її чотирьох сотень, імена яких були написані на скрижалях", – сказав віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик.

  • Нагадаємо, 27 квітня 2018 року на кладовищі у селі Грушовичі поблизу Перемишля польські націоналісти зруйнували пам’ятник воякам УПА, які загинули у боях поблизу Перемишля.
  • Під зруйнованим пам'ятником провели розкопки. За висновками української делегації, що спостерігала за розкопками, ІНП Польщі, щонайменше 3 поховання можуть належати воїнам УПА.
  • Натомість віце-президент Інституту національної пам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик заявив, що виявлені останки не підтверджують заяв української сторони.

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати