//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи виявили у нашій галактиці загадкові "роздуті" зірки

Раніше вчені думали, що виявлені в центрі галактики G-об'єкти - це пилові хмари. Нова теорія свідчить, що це колосально збільшені в обсязі зірки

У центрі Чумацького шляху астрономи виявили два рідкісних G-об'єкта. Фізична природа їх невідома; група астронома Анни Кіурло (Anna Ciurlo) з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вважає, що вони можуть бути дуже великими зірками.

Про своє відкриття і висновках Кіурло і її колеги розповіли на зборах Американського астрономічного співтовариства, повідомляється в прес-релізі обсерваторії Кека.

Перший G-об'єкт, або "пиловий зоряний об'єкт" (G-object, dusty stellar object), G1, виявили в околицях надмасивної чорної діри Стрілець A  в центрі Чумацького шляху в 2004 році; потім, через вісім років, знайшли другий - G2.

Спочатку вчені вважали їх хмарами міжзоряного газу і пилу, але пізніше об'єкти змістилися так близько до надмасивної чорної діри, що, якби вони були дійсно хмарами газу, гравітація чорної діри розірвала б їх; об'єкти. однак, зберегли цілісність, що привело астрономів до висновку про іншу природу G-об'єктів.

"Ми вважаємо, що G1 і G2 є роздутими зірками; їх діаметр дуже великий, тому приливні сили надмасивної чорної діри притягують їх речовину, коли об'єкти підходять близько до діри, але масивне ядро ​​зірки залишається неушкодженим. Залишається тільки пояснити, чому ці об'єкти такі великі", - пояснює астроном Марк Морріс (Mark Morris).

Одне з можливих пояснень звучить так: G-об'єкти - продукти зіткнення зірок, які до зіткнення оберталися навколо одна одної (системи подвійних зірок). До зіткнення могла привести гравітація чорної діри. Енергія зіткнення витіснила речовину зовнішніх оболонок обох зірок-попередниць далеко за межі радіусів звичайних зірок, створивши величезні G-об'єкти.

Обробивши дані, зібрані телескопами обсерваторії Кека за останні 20 років, астрономи знайшли ще три G-об'єкта - G3, G4, and G5. Всі п'ять випромінюють в інфрачервоному діапазоні і характером розподілу матерії, і характером руху в околицях Стрільця A .

Вчені збираються продовжувати спостереження за орбітами G-об'єктів, щоб дізнатися більше про те, як вони формуються і поводяться.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати