live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Волинець оголосив про масовий страйк шахтарів у Києві

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що в четвер, 5 липня, його профспілка та Профспілка працівників вугільної промисловості ініціюють масштабну акцію під Верховною Радою і Кабінетом Міністрів
Свою участь в акції протесту з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі вже підтвердили гірники ДП «Селідоввугілля», ДП «Волиньвугілля», ДП «Лисичанськвугілля» та інших об'єднань. 
 
«Я сьогодні з колегами профспілки був на зустрічі у міністра енергетики Ігоря Насалика, і ми бачимо безвідповідальну поведінку міністра. Два тижні тому він говорив нам, що домовився з Президентом і законопроект №8362 буде проголосований, а він навіть на бюджетному комітеті не розглядався. Тепер він вже не так оптимістично говорить, що вже на 90% упевнений, що в четвер цей законопроект буде проголосований і він нібито з кимось домовився. А чи потрібний нам такий міністр, якщо він обсадився "смотрящими", а заборгованість по зарплаті перевищила 1 млрд гривень?» - сказав Михайло Волинець в ефірі одного з телеканалів, пояснюючи причини недовіри до Міненерговугілля з боку профспілок та шахтарських колективів.
 
На думку Волинця, саме бездіяльність міністерства у кризовій ситуації і обіцянки з боку міністра Ігоря Насалика, які не виконуються, підштовхнули шахтарів до того, що вони страйкують в регіонах і масово йдуть зі страйком на Київ. Під Верховною Радою і Кабміном гірники вимагатимуть від влади погашення багатомісячної заборгованості по заробітній платі та збільшення інвестицій у вугільну галузь з боку держави.
 
«Ми вимагатимемо від депутатів ухвалення законопроекту №8363, поданого народним депутатом Михайлом Бондарем, який передбачає збільшення бюджетного фінансування вугільної галузі на 2,8 млрд гривень. Це дозволить в якійсь мірі до кінця року провести модернізацію шахт і забезпечити енергетичну безпеку країни, а також виплачувати зарплату шахтарям до кінця року», – повідомив голова шахтарської профспілки.
 
За словами Михайла Волинця, профспілки збирають ще більше шахтарів, ніж минулого разу, коли разом із афганцями і чорнобильцями гірники пішли на штурм Верховної Ради. Очікується, що 5 липня в Києві страйкуючі працівники державних шахт приєднаються до акції протесту залізничників.
Все по темі

новини партнерів

19 листопада, 2018 понеділок

18 листопада, 2018 неділя

19 листопада, 2018 понеділок

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати