live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бахіли у лікарнях не обов'язкові. Супрун розповіла, чому

Очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла про те, чому в лікарнях просять одягати бахіли і чому це не обов’язково робити усім

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

Уляна Супрун розповіла, що у клініках розвинених країн люди, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря, не одягають бахіли.

В Україні це також не обов’язково у жодних нормативних документах немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень.

"Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів", - пише Супрун.

Вчені проводили дослідження, у яких учасники ходили при пацієнтах у бахілах і без них. Статистично дослідники не знайшли значущої різниці.

"Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта", - продовжила лікарка.

Використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необґрунтоване та не несе користі ні медзакладу, ні відвідувачам.

Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі.

новини партнерів

12 листопада, 2018 понеділок

12 листопада, 2018 понеділок

11 листопада, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати