live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бахіли у лікарнях не обов'язкові. Супрун розповіла, чому

Очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла про те, чому в лікарнях просять одягати бахіли і чому це не обов’язково робити усім

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

Уляна Супрун розповіла, що у клініках розвинених країн люди, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря, не одягають бахіли.

В Україні це також не обов’язково у жодних нормативних документах немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень.

"Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів", - пише Супрун.

Вчені проводили дослідження, у яких учасники ходили при пацієнтах у бахілах і без них. Статистично дослідники не знайшли значущої різниці.

"Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта", - продовжила лікарка.

Використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необґрунтоване та не несе користі ні медзакладу, ні відвідувачам.

Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі.

новини партнерів

17 січня, 2019 четвер

17 січня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати