//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені довели: основи математичного аналізу в школі - зайва витрата часу

Американські дослідники порівняли, наскільки добре могли впоратися з курсом математичного аналізу студенти коледжів і вузів, і з'ясували, що похідні і інтеграли куди краще давалися тим, хто не вивчав ці теми в школі

Дослідження опубліковане в журналі Journal for Research in Mathematics Education, коротко про це пише Science Alert.

Якщо елементарна шкільна арифметика, прості задачки та рівняння допомагають нам у повсякденних справах, то володіння основами математичного аналізу, інтегральним обчисленням і похідними такою популярністю похизуватись не може.

У США це називається calculus і викладається починаючи зі старших класів середньої школи. Цю область математики ввели до шкільної програми в роки холодної війни: країні потрібні були інженери, а для них ці розділи математики просто необхідні. Згодом шкільну програму дещо спростили, але невелика частина матаналізу залишилася, і рідко користується любов'ю школярів.

Після школи ті, хто вступає на природничо-наукові та технічні спеціальності в коледжах, вчать матаналіз заново і більш поглиблено. Тобто, "основи" викладаються двічі, вперше ще у школі,  вдруге - в коледжі або університеті.

Довгий час панувало уявлення про те, що шкільний вступний курс спрощує навчання тим, кому матаналіз буде корисний у подальшому навчанні.

Щоб зрозуміти, чи дійсно це так, двоє американських вчених з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики провели наймасштабніше дослідження на цю тему.

Вони запросили у 133 коледжів і вузів дані про успішність студентів, а самих студентів попросили заповнити анкети про те, як вони вчилися в школі, чи проходили інтеграли і похідні; в анкетах також були питання про доходи сімей та освіту батьків. Всього вчені обробили дані 6207 першокурсників з усіх штатів.

Виявилося, що найкраще університетський курс "вловлювали" ті студенти, які не вивчали матаналіз в школі взагалі або ж це був зовсім короткий проміжок часу.

Ті, кого готували в старших класах, з більшою ймовірністю завалювали іспити. Ця закономірність не спрацьовує тільки з тими студентами, оцінки яких в принципі невисокі. Відмінники вивчали курс матаналізу тим краще, чим більше годин витратили в школі на інші речі - тригонометрію і лінійну алгебру.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

22 квітня, 2019 понеділок

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати