У "Нафтогазі" розповіли, що може зупинити "Північний потік-2"
Комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2", яке у липні почалося в Німеччині, можуть зупинити американські санкції або позиція Данії
Про це Вітренко розповів у інтерв’ю українській службі Deutsche Welle.
За його словами, Данія може відтермінувати, а в подальшому й ускладнити ситуацію із "Північним потоком-2".
"У них є закон, що дозволяє їм при винесенні відповідного рішення (надання дозволу на будівництво газопроводу – ред.), керуватися міркуваннями національної безпеки, і цього рішення також досі немає", - зазначив Вітренко.
Він підкреслив, що важливим фактором є американські санкції. За словами Вітренка, у США є розуміння того, що "Північний потік-2" - це "політично мотивований проект, націлений на корумпування європейських політиків та розділення європейських країн".
"Далі просто питання того, коли це буде трансльовано у якісь дії. Плюс, ми також бачимо ініціативу Конгресу США, яка націлена на те, що мають бути запроваджені автоматичні санкції проти "Північного потоку-2". На це також є надії з нашої сторони", - зауважив Вітренко.
Наприкінці липня компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", по якому природній газ буде прямо поставлятися з Росії в Німеччину.
У серпні почнуться роботи по безпосередній укладці труб. Спорудження спірного газопроводу "Північний потік - 2", проти якого різко виступають Україна, країни Балтії і Польща та США, планується завершити до кінця 2019 року.
- Раніше президент США Дональд Трамп розкритикував Німеччину через підтримку нею будівництва російського газопроводу в Балтійському морі. За його словами, "дуже недоречно", що Сполучені Штати платять за захист Європи від Росії, в той час як багата європейська держава Німеччина підтримує газові угоди з Москвою.
- Нагадаємо, в Єврокомісії заявили, що "Північний потік 2" не відповідає інтересам ЄС.
- Польща вважає, що "Північній потік-2" загрожує безпеці Європи.
- В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України.
- Глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС якнайшвидше погодити підпорядкування європейським законам газогону "Північний потік-2".
- 19 липня сенатор-республіканець Джон Барассо вніс на розгляд верхньої палати Конгресу США проект закону щодо введення санкцій проти партнерів "Північного потоку - 2".
- Актуальне
- Важливе