live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна закликала Польщу припинити переслідування голови Українського товариства Купріяновича

Григорій Купріянович
фото: prosvit.org
Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар звернувся до посла Польщі в Україні Яна Пекла із закликом припинити переслідування голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича, щодо якого розпочала слідство польська прокуратура

Про це Боднар повідомив у Twitter.

"Під час зустрічі з Послом Польщі в Україні Яном Пекло і колегами обговорили шляхи вирішення актуальних питань українсько-польських відносин. Закликав припинити кримінальне переслідування історика Г. Купріяновича, голови Українського товариства в Любліні", - написав Боднар.

Окружна прокуратура Люблінського воєводства почала розслідування висловлювань голови Українського товариства Григорія Купріяновича, які він зробив під час пам’ятних заходів у Сагрині, присвячених вшануванню вбитих польським збройним підпіллям українців у 1944 році. Йдеться про кримінальну статтю щодо публічної образи польського народу або Республіки Польща. Проте офіційних звинувачень Купріяновичу поки не висували.

До прокуратури звернувся люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства під час свого виступу порівняв події у Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і "зрівняв 130 тис. жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, які загинули в Сагрині 10 березня 1944 року".

Сам голова Українського товариства висловив здивування рішенням польської прокуратури, зазначивши, що в його виступі не було образ щодо Польщі та поляків.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати