live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Телеканал "Еспресо" розпочав зйомки проекту "Унікальні церкви Верховинського району"

Телеканал "Еспресо" розпочав зйомки циклу передач про унікальні церкви Верховинського району Івано-Франківської області
Про це повідомляє Еспресо.TV.
 
У Верховинському районі Івано-Франківської області налічується 11 унікальних пам'яток дерев'яної церковної архітектури 17 - початку 20 століть. Усі вони - діючі,  більшість із них знаходяться у задовільному стані завдяки зусиллям місцевої громади. Люди збирають гроші на ремонт та підтримання культових споруд, беруть участь реставрації. Саме тому, ідея проекту - не тільки зафільмувати пам'ятки, показавши їхню автентичність, красу, а й показати, як люди бережуть та підтримують культурні надбання своїх предків і як спільна справа гуртує громаду.  
 
Ще в червні 2013 року до списку Світової спадщини ЮНЕСКО було внесено 16 дерев’яних церков Карпатського регіону: 8 - в Україні і 8 - у Польщі. Це стало сенсацію не лише у галузі дерев'яної архітектури, але й в цілому для України, адже раніше у списку було лише три українські архітектурні об’єкти: Софійський собор і Києво-Печерська лавра, ансамбль історичного центру Львова і резиденція митрополитів Буковини й Далмації у Чернівцях.
 
Цикл передач про старовинні церкви Верховинського району стане унікальним для України, адже до цього часу ніхто не знімав таких проектів. Завдяки сприянню Українського культурного фонду телеканал "Еспресо" зніме 11 передач, кожна з яких розкаже про окрему унікальну церкву Верховинського району, її історію, ставлення людей та історичну значущість. 
 
Кошторис проекту склав майже 500 тис. грн. Всі витрати взяв на себе Український культурний фонд, підтримавши ініціативу ТОВ "Голдберрі" (телеканал "Еспресо").

новини партнерів

25 травня, 2020 понеділок

25 травня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати