live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені хочуть побороти малярію за допомогою комарів

Вчені використали CRISPR - інструмент редагування генів, щоб створити комах, які б швидко передавали стерилізуючу мутацію іншим

Про це пише National Public Radio.

Вчені з Імперського коледжу Лондона повідомили про результати після експерименту - вони помістили комарів, які несуть в собі мутацію, зі звичайними малярійними, і через кілька днів виявили, що останні були "знешкоджені".

"Ми дуже раді результатам і навіть не очікували їх, - зазначає Андреа Крісанті, професор молекулярної паразитології, який очолював дослідження. - Це міняє правила гри і відкриває нову віху в генетиці. Ми знаємо, що витрати на боротьбу з малярією величезні - і вони жахають. Наше відкриття може врятувати багато життів".

Але автори дослідження визнають, що введення цієї технології може викликати серйозні побоювання. Крім того, вони згодні на жорстке регулювання і отримання письмової згоди людей, що живуть в будь-яких районах, де будуть проводитися випробування.

Одна з основних проблем полягає в тому, що викорінення або значне пригнічення цілого виду може мати непередбачувані наслідки для навколишнього середовища.

"Це може призвести до збоїв екосистеми, - зазначає біолог Рікарда Штейнбрехер. - Наслідки непередбачувані: в природу можуть прийти інші види, які заповнять нішу, що звільнилася і приведуть до ще більших проблем. Складно сказати, чим це може загрожувати".

Дехто побоюється, що генетично модифіковані комахи можуть використовуватися в якості нового біологічної зброї.

"Оборонна промисловість може використовувати це як зброю для війни, - додав Джим Томас, виконавчий директор ETC Group - організації, яка займається моніторингом розвитку збройних технологій. - Додайте в ген щось токсичне - і це зможе завдати глобальної шкоди людству".

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати