live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені хочуть побороти малярію за допомогою комарів

Вчені використали CRISPR - інструмент редагування генів, щоб створити комах, які б швидко передавали стерилізуючу мутацію іншим

Про це пише National Public Radio.

Вчені з Імперського коледжу Лондона повідомили про результати після експерименту - вони помістили комарів, які несуть в собі мутацію, зі звичайними малярійними, і через кілька днів виявили, що останні були "знешкоджені".

"Ми дуже раді результатам і навіть не очікували їх, - зазначає Андреа Крісанті, професор молекулярної паразитології, який очолював дослідження. - Це міняє правила гри і відкриває нову віху в генетиці. Ми знаємо, що витрати на боротьбу з малярією величезні - і вони жахають. Наше відкриття може врятувати багато життів".

Але автори дослідження визнають, що введення цієї технології може викликати серйозні побоювання. Крім того, вони згодні на жорстке регулювання і отримання письмової згоди людей, що живуть в будь-яких районах, де будуть проводитися випробування.

Одна з основних проблем полягає в тому, що викорінення або значне пригнічення цілого виду може мати непередбачувані наслідки для навколишнього середовища.

"Це може призвести до збоїв екосистеми, - зазначає біолог Рікарда Штейнбрехер. - Наслідки непередбачувані: в природу можуть прийти інші види, які заповнять нішу, що звільнилася і приведуть до ще більших проблем. Складно сказати, чим це може загрожувати".

Дехто побоюється, що генетично модифіковані комахи можуть використовуватися в якості нового біологічної зброї.

"Оборонна промисловість може використовувати це як зброю для війни, - додав Джим Томас, виконавчий директор ETC Group - організації, яка займається моніторингом розвитку збройних технологій. - Додайте в ген щось токсичне - і це зможе завдати глобальної шкоди людству".

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати