Викрили поліцейських, які били людей у харківському метро

5 жовтня, 2018 п'ятниця
17:13

Прокуратура Харківської області повідомила про підозри у скоєнні службових злочинів чотирьом працівникам сектору патрульної поліції

Зміст

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

У липні цього року поліцейські несли службу на станції метро "Південний вокзал". Патрульні побачили чоловіка, який, похитуючись, виходив з метро. Вони підійшли до нього і почали пред’являти претензії, що він нетверезий. Чоловік намагався пояснити, що повертається з роботи додому і випив пляшку пива.

Однак правоохоронців така відповідь не задовольнила і його силоміць затягли до поліцейської кімнати. Один з підозрюваних збив потерпілого з ніг спеціальним прийомом, від чого останній втратив свідомість. Коли чоловік прийшов до тями, інший патрульний наніс йому кілька ударів у голову.

Іншому доставленому до поліцейської кімнати підозрювані розбили об голову стілець, били ногами та руками по тулубу та голові.

Також слідством задокументовано принаймні два епізоди отримання неправомірної вигоди. У першому випадку йшлося про тисячу гривень, у другому – тисячу гривень та три тисячі російських рублів. В обох випадках схема була приблизно однаковою.

Поліцейські підходили до жінок, які виглядали як приїжджі (з валізами, щойно зійшли з потяга, розпитували дорогу тощо), та під приводом перевірки документів починали з’ясовували, з якою метою прибули до Харкова. Потім запрошували їх до поліцейської кімнати, де починали розповідати, що жінка порушила закон, що на неї буде складено протокол про адміністративну відповідальність, обшукували особисті речі.

Так, в одному випадку патрульні повідомили жінці, що вона не має права носити з собою документи своєї матері (пенсійне посвідчення та банківську картку), тому вони звернуться до компетентних органів, щоб виплати пенсій припинити. Жінка на колінах благала «правоохоронців» не забирати у її мами пенсію, але вирішити питання вдалося лише грошима.

Правоохоронців затримали під час отримання хабаря в рамках спецоперації проведеної прокуратурою спільної з управлінням внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Поліцейським інкримінуються скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 і ч. 3 ст. 368 КК України (перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством, одержання службовою особою неправомірної вигоди з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб).

На даний час трьом підозрюваним обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Слідчі прокуратури області перевіряють причетність вказаних осіб до скоєння інших злочинів.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
20 червня
15:14
OPINION
Тарас Добко
Наша реакція на цю нефортунну ситуацію з орденом має бути реакцією дорослого в кімнаті
15:07
вибух на московському НПЗ
Супутникові знімки вперше показали масштаб руйнувань Московського НПЗ після удару ЗСУ
15:04
пожежа на НПЗ в Омську
Вибухи пролунали за 2 тис. км від України: безпілотники атакували Тюменський НПЗ
14:45
Хезбола, Ліван
Після перемир'я через удари по Лівану загинули щонайменше 10 людей. Ізраїль каже, що відповідає на напади "Хезболли"
14:41
Оновлено
Скандальне рішення Навроцького. Реакції в Україні та Польщі
14:30
Лукойл
Британія без пояснень пом'якшила обмеження "дочці" російського "Лукойлу" в Австрії
14:11
Кавалерський хрест Ордена Заслуг Республіки Польща, вручений Ігорю Жовкві
Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква відмовився від польської нагороди
14:01
OPINION
Логістична криза окупаційних військ: тактичний вимір для ЗСУ
13:56
Оновлено
РФ вдарила КАБами по житловому будинку в Харкові
РФ вдарила КАБами по Харкову, дитсадку в Миколаєві та підприємствах Одещини, атакувала Херсонщину: одна людина загинула, 11 постраждали
13:38
Оновлено
Ростислав Карандєєв
Ексміністру культури Карандєєву повідомили про підозру у справі про виїзд військовозобов'язаних. Він прокоментував
13:29
долар євро валюта обмін
Курс валют на 20 червня: скільки коштує долар та євро в обмінниках
13:21
Оновлено
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
СБС уразили газосховище Криму, міст через Генічеську протоку та об'єкти РФ на ТОТ. Знищено 1240 окупантів у 234 боях. Підсумки роботи Сил оборони на ранок 20 червня
13:06
Брак ППО: для захисту Московського НПЗ росіяни, ймовірно, привезли додатковий "Панцирь" з фронту, – Defense Express
12:16
Перше фатальне зіткнення пасажирських потягів у Британії за 25 років: загинув машиніст, 89 постраждалих
Перше фатальне зіткнення пасажирських потягів у Британії за 25 років: загинув машиніст, 89 постраждалих
12:07
Magura-V7
Українські дрони експортуватимуть до Японії і Тайваню, - Reuters
11:36
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
ЧС-2026. Нідерланди – Швеція та Німеччина – Кот-д'Івуар: розклад матчів і трансляцій на 20-21 червня
11:35
Еммануель Макрон
В Анкориджі Трамп був за крок від угоди про передачу Путіну неокупованих територій України, — Макрон
11:02
OPINION
Навроцький vs Зеленський. А тепер про деякі наші помилки
11:02
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
США увірвалися до плейоф, а Туреччина та Гаїті вилетіли з ЧС-2026: який вигляд мають турнірні таблиці після 2-го туру
10:44
Україна Британія
Британія розробляє дешеві далекобійні ракети для України без американських компонентів, — Bloomberg
10:22
Партизани пошкодили електропідстанцію в Таганрозі та зупинили виробництво ударних БПЛА для армії РФ
Партизани пошкодили електропідстанцію в Таганрозі та зупинили виробництво ударних БПЛА для армії РФ
10:01
США - Іран
Посланець Трампа Віткофф і міністр закордонних справ Ірану Арагчі летять до Швейцарії на потенційні переговори, — Axios
10:00
Ексклюзив
Абрамович
Лукас: Абрамович міг пропонувати угоду про демілітаризований Крим в обмін на Донбас
09:52
Від польської нагороди відмовився і Посол України у РП Василь Боднар
09:27
Оновлено
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
ЧС-2026: Бразилія розгромила Гаїті та очолила групу, США вийшли у плей-оф, Марокко здолало Шотландію, а Парагвай переміг Туреччину
09:14
Ексклюзив
Трамп на даху
В адміністрації Трампа існує певна плутанина: генерал Годжес про американський контингент в Європі
09:09
Дональд Трамп і Сі Цзіньпін
Трамп знову зібрався до Китаю
08:38
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20 червня
Карта бойових дій 13-20 червня: ситуація в Костянтинівці повторює Покровськ, але ЗСУ об'єднали кілька контр кампаній
08:32
Кирило Буданов
Буданов відмовився від Золотого офіцерського хреста ордена "За заслуги перед Польщею"
08:20
Ексклюзив
москва червона площа
Росіяни готові терпіти злидні, тому масового повстання проти Путіна не буде, - експерт з безпеки Лукас
08:12
Дональд Туск
Туск про рішення Навроцького: "Лінія фронту пролягає деінде"
08:00
OPINION
Кожен народ має право на своїх героїв
07:03
OPINION
Медвєдєв задоволений рішенням Навроцького. Але не всі поляки згодні з президентом
2026, п'ятниця
19 червня
23:40
Прем'єрка Італії Мелоні та президент США Дональд Трамп
Жертвою чвар Трампа і Мелоні стала підтримка України через програму PURL
22:38
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росіяни будуть готуватися до проведення ще однієї зимової кампанії, - Згурець
22:29
Огляд
Україна Польща
Президент Польщі позбавив Зеленського Ордена Білого Орла, але залишив цю нагороду Муссоліні та Катерині II: у чому суть нової польсько-української суперечки
22:10
Хвиля біженців до Європи, яка різко зросла після вторгнення РФ в Україну, вперше стабілізувалась, — дослідження
22:03
Сибіга у відповідь на позбавлення Зеленського Ордену Білого Орла повернув польську нагороду
21:58
Ексклюзив
с-400
Росія має серйозні проблеми зі своєю протиповітряною обороною, - генерал Годжес
21:48
Ексклюзив
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Путіну буде потрібна ескалація: Яценюк щодо дискусії про завершення війни
Більше новин