live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В одностатевої пари мишей-самців народилося мишеня. Як це сталося

Раніше вчені китайської Академії наук успішно проводили експерименти, де у двох самок мишей народилися діти без участі самця. Тепер виносити малюка змогла і пара самців

Щоправда, дитинча швидко померло, пише National Geographic.

Народження дитини вдалося досягти завдяки використанню ембріональних стовбурових клітин і виключення певних ділянок в їх геномі, що працюють по-різному в залежності від того, від якого батька вони отримані.

Завдяки редагуванню генома дві мами-миші народили це дитинча. Тепер воно виросло і у нього навіть є свої діти

Це дитинча народилося від двох самців-мишей, проте не прожило довго

Довідка:

Партеногенез - форма розмноження, при якій статеві клітини розвиваються в дорослий організм без запліднення взагалі, або без злиття ядра сперматозоїда з ядром яйцеклітини після запліднення (такий варіант називається гіногенез). Такий процес зустрічається у декількох десятків видів тварин, в тому числі і хребетних (ящірок, амфібій, риб, птахів).

Найчастіше таким способом розмножуються самки, однак показані подібні випадки і у самців деяких риб. Для ссавців випадки партеногенезу в природі поки не відомі.

В даному проекті вчені працювали з феноменом геномного імпринтингу. Це епігенетичний процес, в результаті якого ген працює по-різному в залежності від того, отриманий він від батька чи від матері.

Наприклад, аллель гена IGF2 (інсуліноподібний фактор росту) працює в тому випадку, якщо він успадкований від батька. Успадкований від матері такий же аллель працювати не буде.

Різниця між геномами батька і матері, в тому числі, що стосується геномного імпринтингу, лежить в основі бар'єрів, що перешкоджають одностатевому розмноженню і стимулює взаємовигідний обмін генетичною інформацією між різностатевими особинами, а також сприяє поширенню корисних мутацій в популяції і підтримці конкурентноздатності у потомства.

Наразі дослідники не зосереджені на використанні такої технології на людях, але це не неможливо: "Ми не можемо стверджувати, що цей метод ніколи не може бути використаний для людей в майбутньому", - сказав старший автор Вей Лі з Китайської академії наук.

"Нам потрібно буде по-справжньому думати,  який повинен бути наш поріг для такого роду досліджень", - каже Соня Сутер, професор права в Університеті Джорджа Вашингтона, що спеціалізується на біоетиці та політиці охорони здоров'я.

 

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати