live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна піднялася у рейтингу конкурентоспроможності


фото: Еспресо.TV
У порівнянні з 2017 у Глобальному рейтингу конкурентоспроможності Україна піднялася на шість сходинок. Однак змінилася методологія рейтингу. Деякі позиції України за рік “просіли”

Україна посіла 83 місце зі 140 у рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки (Global Competitiveness Index). 

У порівнянні з показниками 2017 року, Україна “підросла” на шість сходинок.

Про це йдеться в звіті Global Competitiveness Index, оприлюдненому Всесвітнім економічним форумом спільно з Євразійським інститутом конкурентоспроможності та консалтинговою компанією Strategy Partners.

Перше місце рейтингу посідають США. За ними йдуть Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Японія, Нідерланди, Гонконг, Великобританія, Швеція і Данія.

Як формується рейтинг

Цьогоріч Всесвітній економічний форум змінив методологію розрахунку щорічного Глобального рейтингу конкурентоспроможності.

Нова методологія охоплює 140 країн, конкурентоспроможність яких оцінюється за 98 індикаторами, які згруповані в 12 основних компонентів – так званих драйверів продуктивності, що формують конкурентоспроможність країни.

Зміни у методології покликані максимально відстежити динаміку світової економіки в умовах Четвертої індустріальної революції та сконцентрувати увагу на нових факторах конкурентоспроможності, пов’язаних із швидким поширенням цифрових технологій, які раніше не були в пріоритеті політичних рішень урядів, пояснюють в методології рейтингу.

Йдеться про генерування ідей, підприємницьку культуру, інновації, відкритість та адаптивність.

Тож новий Глобальний індекс конкурентоспроможності 4.0 має, які і минулоріч, 12 компонентів, однак самі компоненти були реорганізовані та отримали нові назви.

Кількість індикаторів зменшилась з 114 до 98, при цьому 64 індикатори є новими. Сам ж індикатори розраховувалась на основі статистичних даних та опитувань.

Чи справді становище України покращилося?

За новою методологією Україна посіла 83 місце з 140 країн. Формально місце України в рейтингу покращилось на 6 позицій.

“Однак зміна методології не дозволяє напряму співставити позицію України з минулорічним рейтингом”, - пояснюють у Центрі соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Задля можливості порівняння динаміки показників, розробники рейтингу також розрахували позиції країн на основі даних попереднього періоду. Тож можна відслідкувати річні зміни у “новому” індикаторі та компонентах, що формують загальний рейтинг країни у 2018 році.

Тож за новою методологією у порівнянні з попереднім роком позиції України погіршились в 11 компонентах, і тільки в одному (“Динаміка бізнесу”) зафіксовано позитивну динаміку.

Найбільше балів Україна отримала за такими компонентами як “Навички” (45-те місце), “Розмір ринку” (47-ме місце), “Інфраструктура” (57-ме місце), та “Інноваційна спроможність” (58-ме місце).

А за індикатором «рівень електрифікації» Україні навіть вдалось зайняти перше місце. Втім, це перше місце Україна поділила з 66 учасниками рейтингу.

Компонентами, які тягнуть Україну донизу, виявились “Макроекономічна стабільність” (131-е місце), “Фінансова система” (117-те місце) та “Інституції" (110-те місце).

Серед індикаторів, які забезпечили Україні низькі бали, зокрема, наступні: вплив організованої злочинності на вартість ведення бізнесу, рівень інфляції (середній показник за 2016-2017 рр), динаміка боргу з врахуваннмя кредитного рейтингу країни, рівень тероризму, незалежність судової системи, захист прав власності, якість доріг тощо.

Найближчими сусідами України в рейтингу є Домініканська республіка (82 місце) та Македонія (84 місце).

Географічні сусіди України обігнали її: Росія зайняла місце 43-тє місце, Польща – 37-ме, Словаччина – 41-е та Угорщина - 48-ме, Румунія – 52-ге. Нижче опинилась тільки Молдова (88-ме місце), а Білорусь традиційно не рейтингувалась.

Найнижчий рівень конкурентоспроможності незмінно у Ємена та Чаду.

Що робити

Для покращення конкурентоспроможності експерти Всесвітнього економічного форуму радять  країнам будувати економіку, менш залежну від зовнішніх і внутрішніх шоків, створювати інноваційну екосистему, бути більш гнучкими:

"Четверта промислова революція може покращити економічні умови для всіх країн. Але поширення технології країни повинні інвестувати в людей та інститути", - наголошує Саадія Західі, член Правління та Голова Центру нової економіки та суспільства.

 

 

новини партнерів

20 січня, 2019 неділя

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати