live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Біля Японії зник острів

Есанбе Ханакіта Коджима знаходиться на заході Курильських островів
Безлюдний японський острів Есанбе Ханакіта Коджима безслідно зник. На жаль, цього не помітили мешканці Саруфуцу, селища, що розташоване за 500 метрів від нього, у північній частині головного острова Хоккайдо

Есанбе є одним з 158 незаселених островів, яким уряд Японії дав назви у 2014 році, з метою окреслення своїх територіальних меж та розширення виняткової економічної зони, - повідомляє Інтерфакс-Україна.

Окремі японські острови набувають все більшого значення, враховуючи територіальні суперечки з Китаєм з приводу острова Сенкаку у Східно-Китайському морі.

Есанбе Ханакіта Коджима знаходиться на заході Курильських островів, що є об’єктом довготривалих суперечок між Японією та Росією. Острови були захоплені радянськими військами через кілька днів після закінчення Тихоокеанської війни.

Місцеві жителі були попереджені про можливе зникнення острова у вересні 2018 року, після того, як письменник Хіросі Сімідзу відвідав Саруфуцу, щоб написати продовження своєї книжки про «приховані» японські острови.

Він повідомив місцевий рибний кооператив, який відправив човни до передбачуваного місця розташування острова. Проте, виявив, що його вже там нема.

Старі рибалки згадували, що бачили острів десятки років тому, проте, згодом стали уникати цього району, оскільки системи навігації фіксували його, як підводний риф.

Японська берегова охорона заявила, що востаннє, коли проводився огляд острова у 1987 році, він виступав лише на 1,4 метра над поверхнею моря, тому провідні фахівці дійшли висновку, що він був зруйнований вітром та дрейфуючим льодом, що утворюється в Охотському морі кожної зими.

Все по темі

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати