live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Німеччина запропонувала Франції віддати місце в Радбезі ООН Євросоюзу

Олаф Шольц
фото: REUTERS
Виступаючи під час промови про майбутнє ЄС у Берліні, очільник міністерства фінансів ФРН Олаф Шольц запропонував Франції поступитися її місцем постійного члена Ради Безпеки ООН на користь Європейського Союзу, щоб об'єнання могло виступати єдиним голосом на глобальному рівні

Про це повідомляє AFP.

"Я розумію, що це буде необхідний певний час, щоб переконати Париж, але це буде сміливою та розумною метою", - заявив міністр фінансів.

На думку Шольца, в якості компенсації за втрачене місце Франція може стати "постійним послом ЄС в Організації Об'єднаних Націй".

Франція є одним з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН з моменту її створення у 1945 році після Другої світової війни.

Постійні члени, до складу яких входять також Британія, Китай, Росія та США, є найвпливовішими країнами серед 193 членів ООН, тому що вони мають право вето на резолюції організації.

Окрім п'яти постійних місць, до Рада Безпеки ООН також входять 10 непостійних членів, кожен з яких вибирається на дворічний термін. Німеччина розпочне свою роботу в Раді Безпеки в січні.

Заклики реформувати Радбез ООН лунають вже давно.

Зокрема, ще у 2010 році президент США Барак Обама підтримував намагання Індії стати постійним членом Радбезу. Схожі амбіції мають також Бразилія та Японія, а африканські країни просять про два постійних місця, щоб краще представляти їхній континент.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати