live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Великий адронний колайдер припинить експерименти на 2 роки

Великий адронний колайдер тимчасово закрили: до 2021 року вчені й інженери будуть займатися модернізацією обладнання і ремонтом прискорювача, тож експерименти припиняться на кілька років

Про це йдеться на сайті CERN.

В ході ремонту світність коллайдера збільшиться в два рази - це дозволить пристрою стати ближче до підсумкової мети інженерів, створення Великого адронного коллайдера високої світності - High Luminosity LHC, HL-LHC. Детектори коллайдера зможуть швидше збирати дані і статистику.

Для збільшення набору статистики підвищать щільність хмари протонів, які розганяються в колайдері. Загальне магнітне поле колайдера складе 11,5 тесла (одиниця виміру індукції магнітного поля) - це приблизно в 400 тис. разів більше, ніж поле Землі. Також в рамках модернізації побудують нові технологічні тунелі, поставлять інше кріогенне устаткування і системи вентиляції.

Після закінчення ремонту ВАК пропрацює три роки, після чого знову буде зупинений більш ніж на два роки. Під час чергової модернізації його потужність знову збільшиться - ще в шість-сім разів.

Довідка:

Вели́кий адро́нний кола́йдер (англ. Large Hadron Collider, LHC) — найбільший у світі прискорювач елементарних частинок, створений у Європейському центрі ядерних досліджень (CERN), поблизу Женеви (Швейцарія).

Прискорювач пролягає в тунелі (у формі тора окружністю 27 км) на глибині до 175 метрів під землею. Як свідчить назва, він призначений для прискорювання адронів, зокрема протонів і важких іонів.

  • Німецькі фізики запропонували нову теорію темної матерії. Вона, за припущенням учених, повинна становити 23% Всесвіту, але й досі не виявлена. Фахівці Університету ім. Гутенберга в Майнці запропонували нову теорію, згідно з якою частинки темної матерії насправді набагато легші, ніж передбачалося раніше.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати