live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Німецькі фізики запропонували нову теорію темної матерії

Темна матерія, яка, за припущенням учених, повинна становити 23% Всесвіту, досі не виявлена. Фахівці Університету ім. Гутенберга в Майнці запропонували нову теорію, згідно з якою частинки темної матерії насправді набагато легші, ніж передбачалося раніше

Про це повідомляє EurekAlert.

Відповідно до загальноприйнятої теорії, темна матерія існує, тому що інакше зірки не могли б обертатися навколо центру галактик. Серед ймовірних кандидатів на звання темної матерії - гіпотетично існуючі так звані вімпи, слабковзаємодіючі масивні частинки.

Проте новітні дослідження змушують все більше сумніватися в цьому. Тому німецький фізики зайнялися пошуками альтернативних варіантів.

Вчені звернули увагу на результати спостережень, зроблених декількома незалежними групами дослідників в 2014 році. Вони повідомляють про присутність нових спектральних ліній з енергією 3,5 кілоелектронвольт в рентгенівському випромінюванні далеких галактик і галактичних скупчень.

Ця незвичайна радіація може виявитися ключем до розуміння природи темної матерії. Німецькі фізики пропонують розглянути сценарій, в якому дві частинки темної матерії стикаються і взаємно знищуються.

Таке відбувається, наприклад, коли електрон зустрічається з позитроном. "Довгий час передбачалося, що таке знищення неможливо спостерігати, якщо ці частинки легкі, - пояснює професор Йоахім Копп. - Ми піддали нашу нову модель вивченню і порівняли її з експериментальними даними. Все сходиться набагато краще, ніж в разі старіших моделей".

Згідно з моделлю Коппа, частинками темної матерії можуть бути ферміони з масою всього в кілька кілоелектронвольт, які називають також стерильними нейтрино. Така легка темна матерія вважалася малоймовірною, бо не пояснювала освітленості галактик.

Але гіпотеза Коппа дає елегантне рішення цієї проблеми - німецькі вчені припустили, що анігіляція темної матерії - це двоетапний процес: в першу фазу формується проміжний стан, який пізніше розпадається на рентгенівські фотони, за якими ми можемо спостерігати.

Нова модель настільки загальна, що є цікавою початковою точкою для пошуку темної матерії, навіть якщо спектральна лінія, виявлена ​​в 2014 році, виявиться іншого походження.

Фізики університету вже працюють над космічною місією e-ASTROGRAM, яка повинна буде проаналізувати рентгенівське випромінювання з недоступною раніше точністю.

Читайте також: Космічна субмарина. Коли і навіщо NASA відправить підводний човен на Титан

  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.
  • Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту.

 

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати