Оновлено

РФ звинуватила Молдову в розробці плану операції в окупованому Придністров'ї. В адміністрації Санду відреагували

23 грудня, 2024 понедiлок
18:47

Служба зовнішньої розвідки РФ заявила, що президентка Молдови Мая Санду відмовилася обговорювати питання постачання газу після завершення контракту України та Росії, а також "пообіцяла відігратися на Придністровʼї"

Зміст

Про це пише Интерфакс.

Росіяни заявили, що Санду "збожеволіла" після доповіді "про проблеми енергопостачання Молдови, з якими країна може зіткнутися після закінчення терміну дії російсько-українського договору про транзит природного газу 31 грудня".

"Вона категорично відмовилася обговорювати це питання з Україною і безапеляційно поклала всю відповідальність на Росію. За словами Санду, "якщо Москва не знайде спосіб доставити сюди газ, то Кишинів відіграється на проросійському Придністров'ї", - кажуть у розвідці РФ.

Також там повідомляють, що доповідь закінчилася нібито заявою молдовської президентки про необхідність установлення контролю над Придністровʼям та "ліквідації російської миротворчої присутності в регіоні".

Водночас у РФ стверджують, що Санду буцімто "вимагала підготувати силове захоплення електростанції (Молдавської ДРЕС у Придністров'ї)".

"У Європейському Союзі, звичайно, не були б проти появи нової кризової точки в зоні прямих інтересів Росії. Але до цього в Брюсселі ще не готові. Та й кордон ЄС поруч — небезпечний. Але ніхто не може гарантувати, що молдовський президент дійсно не спробує розв'язати реальну війну в регіоні", - додала зовнішня розвідка РФ.

Реакція Молдови

Очільник адміністрації молдовського президента Адріан Белуцел заявив, що Кишинів наполягає на мирному врегулюванні конфлікту в Придністровʼї та виведенні військ РФ, передає NewsMaker.

"Ми офіційно заявляємо, що Республіка Молдова продовжує наполягати на мирному врегулюванні конфлікту і не розглядає варіант військових дій. Головним кроком для вирішення проблеми є повне виведення російських військ, які незаконно перебувають на території Молдови", - заявив він.

Водночас глава адміністрації президента спростував звинувачення Москви проти Києва й Кишинева щодо надзвичайного стану в молдовській енергетиці. Белуцел пояснив, що Moldovagaz та Газпром мають договір про транзит газу на лівий берег Дністра, що не залежить від маршрутів поставок. Однак російська компанія не виконує своїх зобовʼязань за контрактом, через що й виникли проблеми.

Бюро з реінтеграції країни стверджує, що такі заяви РФ мають на меті, зокрема, маніпулювати громадською думкою.

"Поширення нібито "оперативної інформації" про вигадану молдавську військову операцію в регіоні також сприяє цьому. Все це вказує на спроби російської влади та її місцевих партнерів дестабілізувати ситуацію в Молдові, посіяти страх і недовіру серед громадян", - додають у відомстві.

Надзвичайний стан в енергетиці Молдови

Так званий лідер Придністров'я Вадим Красносільський 9 грудня підписав указ про запровадження надзвичайного економічного стану через загрозу припинення постачання до регіону російського газу через Україну.

У Молдові з 16 грудня введено режим надзвичайного стану в енергетиці на 60 днів через проблеми постачання російського газу до Молдови з 2025 року.

22 грудня заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів України, експерт з енергетики Андрій Закревський розповів про можливість транзиту газу до Молдови.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
21 червня
22:20
Оновлено
Олександр Лукашенко
Зеленський дав диктатору Лукашенку тиждень, щоб зняти ретранслятори
21:51
У ДПСУ назвали найменш завантажені пункти пропуску та найкращі години для виїзду
21:39
Зеленський орден Білого Орла
Польські громадські діячі ініціювали власний орден для Зеленського і українського народу
21:36
Ексклюзив
ілюстративне фото
Через посилення обстрілів зросла кількість заявок на евакуацію з Дніпровщини, - БФ "Схід SOS"
21:02
Типова картина на одній з кримських АЗС (кінець травня 2026 року)
У Криму повністю припинили продаж палива на АЗС, а Севастополь переходить на особливий режим
20:37
Керченський міст
Сили безпілотних систем натякнули, що Керченський міст буде наступною ціллю
20:19
Інтерв’ю
Бен Годжес
Росія нездатна змінити перебіг війни на свою користь, - генерал Годжес
20:01
OPINION
Габсбург у сомбреро, або Недовга кар'єра "запрошеного імператора"
19:38
Петер Мадяр
Заяви прем'єра Угорщини Мадяра проти пришвидшеного вступу України до ЄС: реальна загроза чи самозахист від Орбана
19:09
Інтерв’ю
Нам треба думати хоча б про 100 років наперед, - декан-засновниця бізнес-школи УКУ Опацька
18:55
МЗС України
У МЗС завили, що рішення щодо участі Зеленського в конференції у Гданську ухвалять завтра
18:32
Інтерв’ю
вибух на московькому НПЗ
Росія не має ефективної відповіді на українську тактику ударів по логістиці, - Едвард Лукас
18:15
санкції
У Німеччині і Франції вимагають посилити заходи проти "тіньового флоту" РФ
17:27
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск заявив, що подальше заглиблення України і Польщі у конфлікт є стратегічною помилкою
17:01
OPINION
5 міфів та стереотипів про українських біженців за кордоном: по той бік "фоточек на морі і капучино у Парижі"
17:00
Ексклюзив
Україна Польща
Україна і Польща можуть подолати історичні конфлікти, - письменник Лукас
16:44
суд
Суд вирішив стягнути з РФ на користь української агрокомпанії 1,2 млрд грн
16:12
Чарльз ІІІ
Чарльз ІІІ стане першим британським монархом, який оприлюднить особистий податковий рахунок
15:56
Оновлено
Скандальне рішення Навроцького. Реакції в Україні та Польщі
15:46
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
РФ атакувала Україну дронами та артилерією: є загибла, щонайменше 11 поранених, понівечені навчальні заклади, АЗС та житлові будинки
15:23
Швейцарія
Швейцарці не хочуть "вічного нейтралітету": ініціатива, яка б скасувала санкції проти РФ, зазнає поразки, — Bloomberg
15:00
Сейм Польщі
Ексдепутат Сейму Польщі повернув Навроцькому нагороду
14:47
Оновлено
США - Іран
У Швейцарії розпочалися переговори між США та Іраном за посередництва Катару та Пакистану
14:32
погода
Пройдуть дощі і грози. Погода в Україні на 22 червня
14:11
Юрій Ушаков
У РФ заявили, що чекають на реалізацію власних цілей у війні з Україною, а не виконання досягнутих в Анкориджі домовленостей
14:06
дрони ЗСУ
Україна завдяки масованому застосуванню дронів відібрала у Росії головну перевагу у війні, — FT
14:00
OPINION
Золоте руно українського бюджету: як Рада сперечалася про гроші, яких немає
13:35
Ексклюзив
Марш КиївПрайд на захист прав ЛГБТ-спільноти у Києві
У Києві проходить КиївПрайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК-спільноти і відкликання Цивільного кодексу
11:42
Україна все частіше використовує бойових роботів на фронті, - Business Insider
11:27
Ексклюзив
"Найкраща реабілітація — групова терапія": ветерани Третього корпусу відсвяткували Купала разом з родинами
"Найкраща реабілітація — групова терапія": ветерани Третього корпусу відсвяткували Купала разом з родинами
11:01
OPINION
"То його орден. Може дати, може забрати. Може Путіну подарувати..."
10:52
Володимир Гройсман
Експрем'єр Гройсман повернув Лицарський хрест Польщі на знак солідарності з Україною та Зеленським
10:30
Кір Стармер
Прем'єр Британії Стармер у понеділок може піти у відставку
09:50
Оновлено
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
ЧС-2026: Нідерланди розгромили Швецію, Німеччина вирвала перемогу над Кот-д'Івуаром, Японія знищила Туніс, а Кюрасао здивувало світ нічиєю з Еквадором
09:29
Оновлено
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
Україна уразила порти Керчі та "Кавказ", ППО збила 96 БПЛА, знищено 1290 загарбників у 213 боях. Підсумки роботи Сил оборони на ранок 21 червня
08:30
Ексклюзив
росія проти НАТО
Лукас: Путін спробує випробувати НАТО на міцність, але зробить це не так, як очікує Альянс
08:14
Інтерв’ю
Славутич
Острів Славутич. Як місто-супутник ЧАЕС будує енергетичний хаб, який у разі блекауту забезпечуватиме електрикою все місто
08:00
Гарячка "орденопаду". Хто ж вестиме діалог з поляками після кризи?
2026, субота
20 червня
22:25
Петро Порошенко
П'ятий президент України Петро Порошенко теж відмовився від Ордена Білого Орла
22:06
Ексклюзив
лукашенко і путін
Лукашенко і Путін мають визначити, що для них важливіше - радари чи нафтопереробка: Портников про ультиматум Зеленського
Більше новин