live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада припинила дію договору про дружбу з Росією

Верховна Рада ухвалила законопроект про припинення дії Договору про дружбу й співпрацю з Росією

Повідомляє Еспресо.TV

Верховна Рада ухвалила законопроект Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (0206) за основу і в цілому із техніко-юридичними правками.

277 депутатів підтримали це рішення.

З огляду на загострення російської агресії, президент Порошенко ініціював припинення дії договору.

Його суть полягає в тому, аби виконати необхідні процедури задля припинення дії Договору. Це дозволить ефективно захищати національні інтереси України у міжнародних відносинах.

Нагадаємо, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією почав свою дію з 1 квітня 1999 року. Він був укладений терміном на 10 років (і, власне, продовжений на 10 років через відсутності бажання України чи Росії припинити його дію).

МЗС України повідомило РФ про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з 01 квітня 2019 року.

  • Нагадаємо, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. 17 вересня президент України підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".
  • Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року - з моменту обміну ратифікаційними грамотами. Він закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.
  • 19 вересня указ президента України Петра Порошенка про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності.
  • Порошенко передав генсеку ООН ноту про розрив договору про дружбу з Росією.
  • 3 грудня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону №0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати