//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Словаччині знайшли скарб віком понад 3000 років

Археологи виявили в селі на півночі Словаччини скарб із бронзових предметів, яким кілька тисяч років

Скарб був залишками шкіряної сумки з різноманітними предметами всередині, пише Новое время.

Бронзові прикраси були знайдені в селі Гозелец, в Пряшівському краї Словаччини. Відстань від цього села до Ужгорода становить менше 200 кілометрів.

У скарбі були монети, голки, цвяхи і коштовності. Серед іншого, були виявлені невеликі фрагменти бронзових спіралей, воронкоподібних штифтів і трьох бронзових дисків. Археологи відзначили, що прикраси виконані досить витончено і, здається, зроблені з білого металу. Можливо, це бронза з високим вмістом олова в сплаві.

Найбільш рідкісними артефактами в скарбі є залишки шкіри, прикріплені до спіралей і дисків. Це, ймовірно, все, що залишилося від сумки, в якій були заховані прикраси. Спіралі, судячи з усього, використовувалися для закривання верхньої частини сумки. Органічні залишки були перевірені радіовуглецевим аналізом. Виявилося, що вік сумки - приблизно 3000 років.

Це вдруге, коли в Словаччині була знайдена оброблена шкура часів бронзового віку. Знахідки були виставлені на тимчасову експозицію в історичній ратуші музею Спіша. Експерти музею вивчать їх до того, як буде організована постійна виставка.

новини партнерів

‡агрузка...

26 травня, 2019 неділя

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати