live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Які ризики для української економіки можливі у 2019. Бачення НБУ


фото: golos.ua
У Нацбанку оприлюднили Програму дій на 2019 рік, де оцінили найбільші зовнішні ризики для української економіки цьогоріч

Головними зовнішніми ризиками у 2019 році Нацбанк у Програмі дій на 2019 рік  вважає посилення зовнішньої військової агресії проти України, торговельні війни та сповільнення світової економіки, послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, та відплив капіталу з цих країн.

Згідно з документом, усе ще ймовірними є спроби зовнішнього воєнного втручання в українські справи з боку Російської Федерації.

"Останнім часом агресія Росії набирає нових форм. Ситуація в Азовському морі залишатиметься напруженою", - йдеться в програмі.

Насторожує й активізація торгових війн найбільших економік світу, що також може спричинити уповільнення зростання світової торгівлі з відповідними проблемами для глобальної економіки. "Негативним ефектом таких протистоянь може бути надлишок пропозиції сировинних товарів в окремих регіонах світу з відповідним тиском на ціни в бік зниження. У такому випадку, а також у разі погіршення доступу до окремих ринків збуту, валютні надходження від експорту можуть скорочуватися. Це може позначитися на динаміці обмінного курсу гривні та, відповідно, інфляції", - застерігають експерти НБУ.

Ще одним ризиком Регулятор вважає послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, та відплив капіталу з цих країн.

Читайте також: Що буде з гривнею, цінами на газ і темпами економічного зростання до 2021 року

"Досить швидкий перехід центральних банків провідних країн до жорсткішої монетарної політики визначає відплив капіталу з країн, ринки яких розвиваються, зокрема України. Відповідно посилюється стурбованість експертів щодо можливого наближення світової економіки до фази спаду", - зазначили в НБУ.

"Від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв у світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються, залежить здатність знизити інфляцію та перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не лише потенційні досягнення, а й здобутки минулих років", - наголошується в документі.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати