live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

14 країн ЄС визнали Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

Чехія, Естонія, Фінляндія, Данія та Нідерланди приєдналася до групи країн ЄС, які висловили підтримку Хуану Гуайдо в якості тимчасового президента Венесуели

Відповідні заяви зробили глави МЗС цих країн.

"Я вітаю те, що уряд Чеської Республіки визнав Хуана Гуайдо як тимчасового президента Венесуели, який повинен привести свою країну до демократичних виборів", - написав у Twitter глава МЗС Чехії Томас Петршичек.

"Як і інші країни ЄС, з метою підтримки конституційного процесу Венесуели, Фінляндія підтримує Гуайдо в якості тимчасового президента", - заявив міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні, якого цитує Yle.

Естонський міністр Свен Міксер висловив надію, що Гуайдо організовує нові, справедливі президентські вибори, які виведуть країну з кризи мирним шляхом, повідомляє ERR.

"Народ Венесуели має невід'ємне право вільно і демократичним шляхом обрати керівників своєї держави і приймати рішення щодо свого майбутнього", - сказав він.

"Сьогодні закінчився восьмиденний період із закликом проведення вільних демократичних і прозорих виборів у Венесуелі. Королівство Нідерланди визнає Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. Ми хочемо, щоб свобода і демократія якнайшвидше повернулися до Венесуели", - написав у Twitter глава МЗС Нідерландів Стеф Блок.

Глава МЗС Данії Андерс Самуельсен також заявив про визнання Гуайдо тимчасовим президентом.

"Данія визнає президента Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели до тих пір, поки не відбудуться нові вільні і демократичні вибори. Аплодуємо подібним заявам від ключових партнерів ЄС", - написав він.

Таким чином, вже 14 країн Євросоюзу визнали Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

Раніше з такими заявами виступили Австрія, Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Франція, Швеція, Польща, Литва та Латвія.

Все по темі

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати