live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ГПУ відкрила справу на Медведчука за "автономний регіон Донбасу"


фото: ТАСС
Генеральна прокуратура України відкрила справу на главу організації "Український вибір - право народу" Віктора Медведчука

Про це повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган у Facebook.

Вона повідомила, що за зверненням нардепа Андрія Тетерука прокуратура внесла відомості про вчинення Медведчуком В.В. кримінальних правопорушень до ЄРДР.

Він заявив на партійному з’їзді у Києві 29 січня про необхідність утворення так званого "автономного регіону Донбас" з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України. 

Медведчук говорив про утворення на Донбасі автономного регіону "Донбас" у складі України. І він вважає, що такі домовленості можна досягнути у чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва.

ГПУ вбачає у діях Медведчука ознаку злочинів, які передбачені ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 кримінального кодексу України (державна зрада), адже Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (ст.133), якою передбачено Донецьку та Луганську області як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави.

"Зокрема, в діях Медведчука В.В. містяться склади злочинів, передбачені ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України, а саме: умисні дії, вчинені з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто публічні заклики, а також ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України - державна зрада у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України", - повідомила Сарган.

Матеріали кримінальних проваджень передадуть до Служби безпеки України за підслідністю.

Водночас, нардеп Андрій Тетерук сказав, що направив до ГПУ та СБУ депутатські звернення 1 січня, передає Еспресо.TV.

"Правоохоронці мають надати відповідну правову оцінку цим заявам, а вже потім розслідувати цю справу і передати її до суду. Ми будемо уважно з усім суспільством спостерігати за ти, щоб реваншисти отримували належне, а саме відповідні терміни покарання і головне - щеплення на мабутнє", - сказав він. 

Він сказав, що більшість свідомих громадян України вважають непорозумінням сам факт безкарного існування пана Медведчука.  

"Ми внесемо просто таку юридичну справедливість у наші відносини між державою і кумом Путіна. Він не може дозволяти собі безкарно робити заяви, які посягають на територіальну цілісність і недоторканність нашої держави", - заявив Тетерук.  

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати