live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Військовополоненого Артеменка формально обстежили "для галочки", - адвокат

Щодо військовополоненого українського моряка в Росії провели формальне медичне обстеження без попередження, після чого йому відмовилися повідомити результати

Про це повідомила у Facebook адвокат Артеменка Марія Куракіна.

"За словами Андрія, вчора, 19 лютого, близько 14:00 йому раптово сказали збиратися на обстеження в лікарню. Це сталося несподівано для мого підзахисного, оскільки ще 18 лютого нас про це не інформували. Андрія Артеменка привезли в міську клінічну лікарню №1 ім. Пирогова, де за 2 години провели мало не повне обстеження організму. Які саме процедури проводили Артеменку цивільні лікарі, вони не пояснили, Андрій тільки здогадується про те, що це були магнітно-резонансна томографія, комп'ютерна томографія. На заяву Андрія про те, щоб йому видали результати цих медичних досліджень, медики заявили, що йому це не потрібно. Реагуватимемо", - написала Куракіна.

Адвокат зазначила, що недбалість російських медиків дійшла до того, що датою проведення аналізів у довідці для суду зазначили 3 вересня 2019 року.

"У довідці за станом здоров'я Андрія Артеменка датою проведення аналізів було вказано 03.09.2019 року. На питання захисту щодо цього казусу прокурор відповіла "то й що", жодних пояснень ми не почули. Все це говорить про те, що медична допомога моєму підзахисному надається не в повному обсязі, як того вимагає закон. Прокуратура на ці факти не реагує, попри наявні наші звернення. В умовах тюремної лікарні, а також за такого "обстеження" поспіхом у цивільній лікарні провести Андрію всі необхідні йому медичні дослідження і втручання на практиці не вдалося", - додала Куракіна.

Адвокат наголосила на вимозі якісного обстеження і лікування військовополонених українців, особливо поранених.

"Ми вимагаємо повного обстеження і лікування Андрія Артеменка і всіх, хто потребує медичної допомоги моряків, і особливо поранених Сороки і Ейдера, з постановкою правильних діагнозів та проведення лікування, в тому числі високотехнологічного. Це можливо у військовому госпіталі або при достатньому за часом обстеженні в цивільній лікарні", - підсумувала Куракіна.

Адвокат Микола Полозов назвав проведене "обстеження" Артеменка неприйнятним.

"Щодо пораненого військовополоненого Андрія Артеменка російська влада провела формальне обстеження стану здоров'я. всього на 2 години, для галочки. Такий підхід неприйнятний. Ми вимагаємо повного обстеження і лікування військовополоненого Артеменка, а також поранених військовополонених Андрія Ейдера та Василя Сороки", - написав Полозов у Facebook.

  • Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які йшли з Одеси до Маріуполя. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" напали на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 16 із них заарештували до 24 квітня, ще чотирьох - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
  • Адвокати моряків оскаржили продовження арешту. Поранених українських моряків перевели до СІЗО "Лефортово".
  • Радник Путіна пообіцяв обстеження пораненого українського моряка Сороки нейрохірургом.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати