У Нептуна знайшли ще один супутник. Який він
Астрономи з Інституту пошуку позаземних цивілізацій SETI виявили у Нептуна ще один, чотирнадцятий за рахунком супутник
Як пише Nature, супутнику дали ім'я Гіппокамп.
Вперше вчені помітили кандидата на новий "Місяць" Юпітера в 2013 році - на знімках орбітального телескопа "Хаббл", зроблених ще в 2009 році. Подальше вивчення показало, що об'єкт був присутній на знімках аж до 2004 року.
Діаметр супутника складає всього 34 км - це робить Гіппокамп найменшим супутником Нептуна. Ймовірно, через невеликий розмір космічне тіло не помітив зонд Voyager 2, який пролетів поруч з найвіддаленішою від Сонця планетою Сонячної системи в 1989 році.
Гіппокамп обертається у внутрішній групі супутників Нептуна і, здається, тримається досить близько до Протея, найбільшого з цієї групи. З цього спостереження дослідники зробили висновок, що Гіппокамп, ймовірно, є давнім фрагментом Протея, який міг відколотися після удару комети або астероїда.
Існування супутника було підтверджено спеціальними методами обробки зображень, які дозволили команді згладити розмитість зображення, викликану швидкорухомими об'єктами. Дослідники говорять, що цей метод може допомогти в пошуку інших супутників або екзопланет.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Вперше в історії людства: китайський апарат для дослідження Місяця Chang'e нещодавно успішно здійснив посадку на темному боці Місяця
- Окрім того, NASA отримало перші якісні знімки найбільш віддаленого і древнього космічного тіла з усіх до цього часу сфотографованих - Ultima Thule. І користувачі соцмереж сперечаються, схожий він на снігову бабу, чи кеглю для боулінгу.
- Змінюючи основи: науковці переглянули загальну теорію відносності Ейнштейна і запропонували нову, згідно з якою час існував ще до Великого вибуху. І це не суперечить загальній теорії.
- Дізнайтеся, чому Сатурн може позбутися своїх кілець: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років
- Актуальне
- Важливе