Вчені припускають, що атмосфера Землі простягається аж за Місяць
Астрономи з Європейської космічної агенції дійшли висновку, що атмосфера Землі не закінчується на висоті 100 км над поверхнею, а простягається на 630 тис. км - це майже вдвічі більше, ніж відстань від Землі до Місяця
Про це йдеться на сайті ESA.
Європейський зонд SOHO працює в космосі ще з 1996 року, ведучи спостереження за Сонцем, зарядженими частинками і електромагнітними полями.
Апарат знаходиться в точці Лагранжа L1 системи Земля - Сонце, приблизно в півтора мільйонах кілометрів від нас. Новий аналіз його даних показав, що вплив земної атмосфери відчувається далеко за межами самої планети, на відстані до 630 тисяч кілометрів - удвічі далі місячної орбіти.
Зовнішня і найбільш розріджена частина земної атмосфери називається екзосферою. Частинок тут вкрай мало, рухаються вони з великими швидкостями і легко залишають область тяжіння планети, вирушаючи у відкритий космос. Область, заповнена найлегшими атомами водню, які випаровуються з екзосфери, називається короною Землі (геокороною), і її можна вважати найбільш віддаленим кордоном атмосфери.
Сонячне випромінювання помітно стискає геокорону до висоти близько 60 тисяч кілометрів, підвищуючи її щільність приблизно до 70 частинок на кубічний сантиметр. Зате з нічного боку планети екзосфера "розправляється", стаючи набагато більш розрідженою, а геокорона досягає висоти 630 тисяч кілометрів - в сотню радіусів самої Землі і набагато далі місячної орбіти.
"Місяць летить через земну атмосферу. Ми про це й гадки не мали, поки уважно не розгледіли дані, зібрані зондом SOHO більше 20 років тому", - йдеться у повідомленні вчених.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Вперше в історії людства: китайський апарат для дослідження Місяця Chang'e нещодавно успішно здійснив посадку на темному боці Місяця
- Окрім того, NASA отримало перші якісні знімки найбільш віддаленого і древнього космічного тіла з усіх до цього часу сфотографованих - Ultima Thule. І користувачі соцмереж сперечаються, схожий він на снігову бабу, чи кеглю для боулінгу.
- Змінюючи основи: науковці переглянули загальну теорію відносності Ейнштейна і запропонували нову, згідно з якою час існував ще до Великого вибуху. І це не суперечить загальній теорії.
- Дізнайтеся, чому Сатурн може позбутися своїх кілець: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років
- Актуальне
- Важливе