live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацбанк завершив пілотний проект для запуску е-гривні

Національний банк України (НБУ) завершив розширений пілотний проект запуску електронної гривні (е-гривня) і продовжує вивчати перспективи застосування відповідного інструменту

Про це передає Інтерфакс-Україна з посиланням на директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександра Яблунівського.

“Наприкінці минулого року ми запустили практичний пілот, коли цей інструмент випускався для співробітників НБУ за існуючою методологією, щоб оцінити практичний аспект його використання, сили центробанку в реалізації подібних інструментів, і отримати якийсь відгук від користувачів. Зараз пілот завершений. Ми підготували аналітичну записку, і будемо розглядати її на правлінні Нацбанку», – сказав він.

Згодом НБУ оприлюднить аналітичну записку, яка буде включати аналіз як практичного пілотного проекту, так і світових тенденцій в цій сфері.

Також Яблунівскій зазначив, що на сьогодні в світі немає єдиного розуміння і єдиної стратегії щодо розвитку подібних валют.

Більш того, лічені центробанки світу перейшли до практичної фази дослідження, замість теоретичних міркувань впливу подібних інструментів на монетарну політику і на екосистему розрахунків.

“Тому, ми в цьому питанні, можна навіть сказати, випередили світових лідерів, оскільки ми зробили крок в практичному дослідженні, нехай і невеликому”, – сказав він.

Представник НБУ також звернув увагу, що багато цифрових валют (central bank digital currency, CDBC), як електронна гривня, плутають з криптовалютою і іншими інструментами.

“Ми не говоримо про криптовалюту, ми говоримо про цифрові валюти центрального банку. Вона може бути реалізована як на технології централізованого реєстру, так децентралізованого. Це абсолютно окреме питання, рішення якого випливає з цільової моделі, яка буде обрана”, – підкреслив Яблунівскій.

  • Нагадаємо, Національний банк України у січні 2018 року повернувся до проекту щодо введення електронної гривні.
  • Довідка. Е-гривня - це національна валюта на основі технології блокчейн. Вона може дозволити мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і в той же час проводити їх практично миттєво.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати