У NASA за допомогою телескопа TESS вперше виявили екзокомету
NASA за допомогою телескопа TESS вперше виявило екзокомету - комету, яка знаходиться за межами Сонячної системи
Про це пише ScienceAlert.
Знайдена TESS екзокомета обертається навколо молодої зірки Бета Живописця, яка знаходиться в 63 світлових роках від Землі. Вік зірки всього 20 млн років, тому навколо неї існує величезна газопилова хмара з екзокометами і планетозімалями (одна з початкових стадій формування планет). Можливо, в диску також є уже сформовані планети.
Телескоп TESS шукає екзокомети за допомогою транзитної фотометрії - відстеження яскравості зірки і аналізу кожної її зміни. При виявленні планети телескоп зауважує симетричне падіння яскравості, тоді як у випадку з екзокометою - асиметричне через довгий хвіст.
Дана екзокомета - не перший об'єкт такого типу, який реєструється вченими. Однак попередні екзокомети шукали через зміну кольору світла, який передається від зірок - і цей метод не завжди дозволяв точно зрозуміти, який об'єкт пролетів між Землею і досліджуваною зіркою.
Нагадаємо, телескоп TESS запустили навесні 2018 року замість культової обсерваторії Kepler - за свої вісім років роботи вона відкрила тисячі екзопланет. Зараз запаси палива на Kepler закінчуються, тому найближчим часом обсерваторія припинить свою роботу. За дев'ять років, які Kepler провів в космосі, з'явилися нові технології, які значно поліпшують оптичний зір. Дальність зору пристроїв в TESS буде в 400 разів більша, ніж у Kepler.
Якщо вам цікаво більше дізнатися про можливості TESS, прочитайте матеріал "Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA".
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе