live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пов'язали надмірну захопленість смартфонами із ожирінням

Вчені з Університету Райса (США) провели експеримент з молодими добровольцями і показали наявність зв'язку між постійним відволіканням уваги на смартфон і надмірною вагою

Про це пише Naked Science.

Автори пишуть, що ожиріння серед молоді стало проблемою сучасного покоління. У той же час зовсім недавно настала епоха цифрових розваг. Споживання інформації, спілкування та ігри зосередилися на мобільних пристроях. Дослідники припустили, що ці два явища можуть бути пов'язані. Щоб перевірити наявність зв'язку з цим, вони провели експеримент, який проходив в два етапи.

На першому етапі вони відібрали 132 добровольці, чий вік варіювався від 18 до 23 років. Всі вони заповнювали  анкету під назвою Media Multitasking-Revised (MMT-R), яка демонструє, як часто людина користується смартфонами і планшетами і чи робить це в неналежних випадках - наприклад, перевіряє повідомлення під час особистої бесіди або постійно відволікається на них на роботі.

Разом з тим дослідники заміряли індекс маси тіла (ІМТ) учасників і виявили зв'язок: більш високими показниками MMT-R володіли ті, хто мав збільшений ІМТ в порівнянні з іншими. У них же спостерігався підвищений відсоток жиру в організмі.

На другому етапі 72 добровольці, що залишилися з першого, пройшли сканування магнітно-резонансним томографом (МРТ). При скануванні їм показували серію зображень, серед яких були й картинки з апетитними, але жирними стравами.

Автори помітили певні патерни в активності мозку учасників з високим MMT-R, зокрема дисбаланс на користь діяльності, пов'язаної з винагородою.

Завдяки GPS-координатами смартфонів цих людей вчені визначили, скільки часу ті проводили в різних точках харчування: ці дані підтвердили зв'язок між високим ризиком ожиріння і надмірним захопленням смартфонами.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати