live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ще чотири облгази Фірташа оштрафували за донарахування у платіжках


фото: dozor.kharkov
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оштрафувала “Миколаївгаз”, “Харківміськгаз”,“Сумигаз” та “Дніпрогаз”

У результаті позапланових перевірок Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф за донарахування обсягів споживання газу в платіжках на чотирьох операторів газорозподільчих мереж на загальну суму 3,4 млн грн, передає УНІАН.

Рішення регулятора торкнулося компаній “Миколаївгаз”, “Харківміськгаз”, “Сумигаз” і “Дніпрогаз”, які входять до групи “Регіональна газова компанія”, яка належить бізнесменові Дмитру Фірташу, при цьому штрафні санкції для кожного оператора ГРС становлять 850 тис. грн, що є максимальною сумою фінансового покарання у такому випадку.

Регулятор наклав штраф за порушення ліцензійних умов у частині приведення обсягів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, що призвело до додаткових нарахувань у платіжках споживачів.

НКРЕКП зобов'язала компанії провести перерахунки щодо тих конкретних споживачів, стосовно яких проводилась перевірка, а також зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, щодо всіх споживачів, стосовно яких здійснювалися такі донарахування, до 26 квітня 2019 року.

Згідно з рішенням, регулятор направить звернення до Антимонопольного комітету України для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем зазначеною компанією.

Крім того, за результатами планової перевірки оператора ГРС “Дніпрогаз” було виявлено інші порушення, за які регулятор додатково оштрафував компанію ще на 850 тис. грн

Серед таких порушень були невстановлення газових лічильників для 22% своїх споживачів. Нацкомісія зобов'язала облгаз зайнятися встановленням нових і повіркою прострочених лічильників.

Таким чином компанію “Дніпрогаз” оштрафували на суму 1,6 млн грн.

  • Раніше повідомлялося про отримання українцями платіжок за газ із завищеними сумами.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати