live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацбанк збирається вдвічі зменшити залежність української економіки від долара


фото: REUTERS
Національний банк поставив за мету досягти зниження рівня доларизації економіки України з 42-43% до 20%.

Про це заступник голови НБУ Дмитро Сологуб заявив в ході зустрічі з представниками бізнесу, передає прес-служба Національного банку України.

За словами Сологуба, рівень доларизації економіки України у 2018 році складав 43% і 42% за валовими кредитами і депозитами відповідно.

Національний банк оцінює природний показник доларизації, який відповідає потребам бізнесу та населення у використанні іноземної валюти для здійснення зовнішньоекономічної діяльності та страхування від валютних ризиків на рівні близько 20%.

"Зниження доларизації економіки до природного рівня повинно відбутися через успішну реалізацію Національним банком політики інфляційного таргетування, проведення зваженої макропруденційної політики, подальший розвиток фінсектора з появою нових інструментів ринку капіталу і зростання довіри до національної валюти, зокрема, на фоні проведення валютної лібералізації", - йдеться в повідомленні.

Втім, за словами заступника голови НБУ, зниження рівня доларизації буде відбуватися природним шляхом і Національний банк не планує вводити обмеження для громадян або підприємств.

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати