live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, чому у коней з'явилися копита

Вони простежили еволюційний розвиток предків коней і висунули гіпотезу про причини утворення у них копит

Робота опублікована в журналі Frontiers in Ecology and Evolution.

Дослідники з Брістольського університету (Велика Британія) вивчили останки древніх коней. Вони розглянули трипалих і однопалих представників і припустили, чому останні еволюційно виявилися більш пристосованими. 

Предки сучасних коней мали різну форму кінцівок. Більшість з них володіли трьома пальцями, інші - тільки одним. До нас дійшли виключно останні. Зоологи з Брістольського університету спробували зрозуміти причину, об'єднавши аналіз скам'янілостей з сучасними дослідженнями.

На їхню думку, погляд людини на еволюцію кінських спотворився під впливом власного історичного досвіду, пов'язаного з використанням цих тварин. Ймовірно, тому появу копит найчастіше асоціюють з необхідністю в швидкісному пересуванні. Нібито таке пристосування допомагало коням ефективніше вислизати від хижаків. Однак автори статті мають іншу точку зору.

Однопалі коні з'явилися в Північній Америці 12 мільйонів років тому. У той час вони перебували в меншості - у порівнянні, наприклад, з Hipparionini - і не відрізнялися великими габаритами, залишаючись розміром з поні. Клімат в північних широтах ставав більш прохолодним і сухим.

Він сприяв виживанню тварин, які могли пересуватися на великі відстані в пошуках їжі, не витрачаючи надлишок енергії. З цих причин йшла еволюція "пружної ноги", яка сприяла накопиченню енергії в сухожиллях під час пересування. Саме цьому найкраще відповідало утворення копит.

Порівняння кінцівок (A) Hippotherium primigenium і (B) Pliohippus pernix

"Ранні представники однопалих коней не тільки втрачали бічні пальці, а й посилювали апарат "пружної ноги"- про це свідчать їхні кістки. Вони все більше покладалися на енергоефективне пересування. У той же час їх спини ставали коротше і жорсткіше, що зовсім не співвідноситься з максимально швидким рухом. Швидше вони пересувалися на середній швидкості", - говорить провідний автор статті професор Крістін Дженіс (Christine Janis).

Вона і її колеги вважають, що через інтенсивні зміни клімату в бік більш сухих і прохолодних місць проживання п'ять мільйонів років тому популяція трипалих коней почала стрімко знижуватися, а однопалих, навпаки, збільшуватися, і з'явився ранній вид роду Equus. Через чотири мільйони років після цього трипалі коні і зовсім вимерли.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати