live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені навчилися отримувати електрику із снігу

Інженери представили перший пристрій Genius, за допомогою якого можна добувати електрику зі звичайного снігопаду

Про це пише Science Alert.

Технологія Genius працює на принципах трибоелектричного ефекту, при якому електроенергія генерується в результаті контакту одного матеріалу з іншим. Матеріал, з якого зроблений Genius, використовує позитивний заряд частинок снігу. Сніжинки можуть віддати електрони в разі, якщо починають взаємодіяти з негативно зарядженою речовиною.

За останні роки багато інженерів розробили аналогічні матеріали, які отримують енергію з крапель дощу, тертя в автомобільних шинах і інших процесів. Однак Genius стане першим пристроєм, що працює зі снігом

"Сніг уже заряджений, тому ми подумали, чому б не взяти інший матеріал з протилежним зарядом і не витягти його для створення електрики?", - каже Махер Ель-Каді, технічний директор дослідницької компанії Nanotech Energy.

Статична електрику в Genius виникає в результаті взаємодії одного матеріалу, який захоплює електрони, і іншого, який віддає електрони.

Технологію Genius вчені реалізували через силіконовий шар, який виявився кращим провідником струму подібної сили. Під час досліджень інженери перевірили силіконовий шар на велосипедному колесі і на підошві похідного черевика.

Отриманий обсяг електрики не є величезним, проте в майбутньому буде легко вбудувати Genius в сонячні батареї для того, щоб вони генерували електроенергію і під час сніжної погоди, коли сонячна ефективність сильно знижується.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати