live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Книжкова палата України" святкує 100-річчя

У п`ятницю, 10 травня відбулися урочистості до 100-річчя з дня заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України ім. Івана Федорова" та 30-річчя повернення Архіву друку з Харкова до Києва

У заході взяли участь директор установи Микола Сенченко, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, Президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

"У минулому році ми відзначали 100-річчя Української революції – часу, коли молода Українська Держава повстала на уламках Імперії та почала розвивати власну науку та культуру. На жаль, тоді ми не встояли, але ті перші цеглинки, які були закладені  в розбудову держави – продовжують працювати й досі. Ми живемо у непростий час.  Ми продовжуємо й далі боротися незалежність. На жаль, люди не недооцінюють важливості усього того інтелектуального скарбу, який українці змогли зберегти протягом усього часу свого існування. Саме тому робота Книжкової палати надзвичайно важлива для майбутніх поколінь українців, які все ж таки побудують сучасну європейську державу. Той скарб, який зберігається в Книжковій палаті обов’язково буде оцінений. Не лише українці, а й люди в усьому світі зможуть мати доступ до усієї тієї величезної спадщини, яку передали нам наші предки через слово та любов до України", - сказав Княжицький.

Він також передав привітання Голови Верховної Ради Андрія Парубія та відзнаки працівникам Книжкової палати.

У рамках заходу, відбулися показ документальної кінострічки, створеної  Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси до 100-річчя заснування Книжкової палати України, та презентація ювілейного видання «Книжкова палата України: 100 років системних та інноваційних трансформацій», автор якої – директор Книжкової палати України, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Микола Сенченко.

Нагадаємо, у витоків Книжкової палати стояла Українська Народна Республіка. 24 січня 1919 року Радою Народних Міністрів було ухвалено відповідний закон, який був затверджений Головою Директорії УНР Володимиром Вінниченком. 

Книжкова палата - єдиний в країні центр державної бібліографії, статистичного обліку та архівного зберігання українських видань, надрукованих з 1917 року. 

новини партнерів

8 квітня, 2020 середа

8 квітня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати