live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна пояснила в трибуналі ООН хибність російського аргументу у справі українських моряків


фото: muntr.org
Українська сторона пояснила у Морському трибуналі ООН, чому виняток щодо військової діяльності у Конвенції ООН з морського права, на який посилається Росія, не може бути застосований у справі щодо нападу в районі Керченської протоки 25 листопада минулого року

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ, агент України у цій справі Олена Зеркаль у Facebook.

Під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі у п’ятницю адвокат Марні Чік пояснила, що захоплення Росією військових кораблів України не підпадає під виняток щодо військової діяльності.

Зокрема, Росія сама визначає свої дії як правоохоронні, а не як військову діяльність. Також вона постійно заперечувала військовий характер своїх дій.

"Характер дій, які здійснює Росія носить характер "застосування національного законодавства", у даному випадку кримінального. І саме ці дії є предметом справи, оскільки вони порушують імунітети, гарантовані Конвенцією", - йдеться у повідомленні Зеркаль.

Крім того, українські військові кораблі не були задіяні у військовій діяльності. Вони намагалися повернутися до свого порту приписки, а лише те, що корабель є військовим, не означає, що він задіяний у військовій діяльності.

"Для використання винятку щодо військової діяльності має значення не вид корабля, а характер його діяльності", - підкреслюється у повідомленні.

У своїй аргументації Росія посилається на справу South China Sea. Втім, у цій справі трибунал покладався на те як Китай сам визначав дії своїх військових суден, і наголос був на тому, що це були цивільні, а не військові.

Україна окремо наполягає, що cпір у морському трибуналі стосується імунітету військових суден від російської національної юрисдикції, а не військової діяльності.

 

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати