live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коломойський остаточно програв суди Нацбанку на 2,6 млрд грн


фото: ukranews
Верховний суд підтримав Національний банк та ПриватБанк у спорі проти компаній Ігоря Коломойського, які хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування на загальну суму 2,6 млрд грн

Про це повідомляє “НВ”.

У судовому провадженні компанії “Тровелко Холдінгз Лімітід”(Кіпр) та “Нікопольський феросплавний завод” вимагали звільнити їх від зобов'язань на загальну суму понад 2,6 млрд грн за кредитами рефінансування, які Нацбанк видав ПриватБанку перед націоналізацією.

“Велика Палата Верховного суду поставила крапку в справах за позовами майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками ПриватБанку, за кредитами рефінансування, до НБУ та ПриватБанку про зобов’язання регулятора списати кошти з кореспондентських рахунків банку на погашення заборгованості за рефінансуванням та зобов’язання ПриватБанку погасити заборгованість перед НБУ”,- повідомили юристи Нацбанку.

Також у Нацбанку додали, що суди нижчих інстанцій спочатку ставали на сторону Коломойського у подібних судових спорах, проте після цього рішення Верховного суду, яке ухвалили 14 травня, почали підтримувати позицію Нацбанку та ПриватБанку.

“Однак, і Велика Палата підтримала НБУ та ПриватБанк, відмовивши у задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов’язаних з колишніми власниками банку. З огляду на положення господарського процесуального законодавства правові позиції Верховного Суду є обов’язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах”, - додали у Нацбанку.

Там зазначають, що подібних справ, у яких Коломойський хоче зняти з себе зобов'язання за кредитами ПриватБанку нараховується близько 30. Їх розглядають з 2017 року.

Читайте також: Чим загрожує Україні рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку. Пояснення Сергія Фурси

  • Нагадаємомо, господарський суд Києва вирішив об'єднати в одне всі п'ять проваджень, відкритих за позовами екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського до Нацбанку України та ПриватБанку про законність п'яти кредитних договорів і його особистого поручительства за ними.
  • 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації "ПриватБанку".

  • 20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати