//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У країнах ЄС завершуються вибори до Європарламенту

Неділя, 26 травня 2019 року, є останнім, четвертим, днем голосування на виборах до Європейського парламенту. Голосування триватиме до 23:00, коли закриються дільниці в Італії

Сьогодні вибори відбудуться в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії, Греції, Литві, Люксембурзі, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Угорщині, Фінляндії, Франції, Хорватії, Швеції, та на Кіпрі, наводить подробиці DW.

На виборах мають обрати 751 євродепутата. За кожною з 28 країн-членів зарезервована чітка кількість місць у ЄС.

Найбільше їх у Німеччини (96), Франції (74), Італії та Великої Британії (по 73). Невеликі країни, як-от Кіпр, Люксембург та Мальта, мають лише по шість євродепутатів.

Коли Британія вийде зі складу ЄС, кількість членів Європарламенту скоротиться до 705. Тоді британські місця будуть розподілені між іншими країнами: Франція та Іспанія отримають ще по п'ять мандатів, Італія та Нідерланди - по три, Ірландія - два, а ще дев'ять країн - по одному.

При цьому Німеччина не отримає додаткових місць, оскільки 96 місць - це максимальна можлива кількість євродепутатів для країни-члена ЄС.

"Проведені опитування свідчать про те, що до третини місць у Європарламенті можуть отримати крайні праві, євроскептики та популісти", - наголошує радіостанція.

Офіційні результати у всіх державах ЄС будуть опубліковані тільки після завершення останнього дня голосування. 

  • Чотириденні вибори до Європарламенту почалися у четвер, 23 травня.
  • Згідно з першими екзит-полами у Нідерландах, виборці підтримали партії, прихильні до ЄС. Аналогічний результат в Ірландії, де лідерство має провладна партія.
  • У Німеччині соціологи ставлять на перше місце християнських демократів канцлера Анґели Меркель, за якими йдуть зелені. Партія Меркель є домінуючою силою в загальноєвропейському політичному блоці, відомому як група ЄНП.

новини партнерів

‡агрузка...

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

15 червня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати