live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У країнах ЄС завершуються вибори до Європарламенту

Неділя, 26 травня 2019 року, є останнім, четвертим, днем голосування на виборах до Європейського парламенту. Голосування триватиме до 23:00, коли закриються дільниці в Італії

Сьогодні вибори відбудуться в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії, Греції, Литві, Люксембурзі, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Угорщині, Фінляндії, Франції, Хорватії, Швеції, та на Кіпрі, наводить подробиці DW.

На виборах мають обрати 751 євродепутата. За кожною з 28 країн-членів зарезервована чітка кількість місць у ЄС.

Найбільше їх у Німеччини (96), Франції (74), Італії та Великої Британії (по 73). Невеликі країни, як-от Кіпр, Люксембург та Мальта, мають лише по шість євродепутатів.

Коли Британія вийде зі складу ЄС, кількість членів Європарламенту скоротиться до 705. Тоді британські місця будуть розподілені між іншими країнами: Франція та Іспанія отримають ще по п'ять мандатів, Італія та Нідерланди - по три, Ірландія - два, а ще дев'ять країн - по одному.

При цьому Німеччина не отримає додаткових місць, оскільки 96 місць - це максимальна можлива кількість євродепутатів для країни-члена ЄС.

"Проведені опитування свідчать про те, що до третини місць у Європарламенті можуть отримати крайні праві, євроскептики та популісти", - наголошує радіостанція.

Офіційні результати у всіх державах ЄС будуть опубліковані тільки після завершення останнього дня голосування. 

  • Чотириденні вибори до Європарламенту почалися у четвер, 23 травня.
  • Згідно з першими екзит-полами у Нідерландах, виборці підтримали партії, прихильні до ЄС. Аналогічний результат в Ірландії, де лідерство має провладна партія.
  • У Німеччині соціологи ставлять на перше місце християнських демократів канцлера Анґели Меркель, за якими йдуть зелені. Партія Меркель є домінуючою силою в загальноєвропейському політичному блоці, відомому як група ЄНП.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати