live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний суд визнав створення нацкомісії з енергетики неконституційним

Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг". Зокрема, згідно з рішенням суду, її не мав права утворювати президент Порошенко

Про це повідомляє dt.ua.

У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Нагадаємо, НКРЕКП утворив президент Порошенко указом від 27 серпня 2014 року № 694. Пізніше - 22 вересня 2016 року - Верховна Рада прийняла Закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", яким було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

За даними видання, Конституційний суд визнав неконституційним саме указ президента, яким було створено тарифний регулятор.

Так, Конституційний суд зазначив, що президент не мав права створювати нові державні органи, так само, як не мав права призначати членів НКРЕКП.

Також, відповідно до рішення Конституційного суду, визначений законом про НКРЕКП правовий статус тарифного регулятора не відповідає чинній Конституції.

Так, за своєю суттю НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів.

Зазначимо, що після створення НКРЕКП, з діяльністю установи пов'язували низку корупційних скандалів, зокрема запровадження схеми визначення собівартості електроенергії, відомої як “Роттердам+”.

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати