live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ПАРЄ послабила свою роль у сучасній політиці, - МЗС України

Ухвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція по РФ - це "неприпустима поступка" Росії, яка грубо порушує норми і принципи міжнародного права

Про це заявила прес-служба МЗС України у вівторок, 25 червня.

"Істотне ослаблення санкційного механізму ПАРЄ, передбаченого прийнятою резолюцією, відбулося на тлі відсутності будь-яких конструктивних кроків з боку Російської Федерації, кричущого невиконання цією країною взятих на себе зобов'язань, а також резолюцій ПАРЄ, схвалених у відповідь на російську агресію", - йдеться в заяві.

Читайте також: Хто голосував за повернення РФ до ПАРЄ. СПИСОК

У МЗС заявили, що асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці, а також і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини і демократію в усіх державах-членах Ради Європи, в тому числі в Російській Федерації.

“Прикро констатувати сьогодні, коли Рада Європи відзначає своє 70-ту річницю, як Парламентська Асамблея втратила свій авторитет, і Організація більше не може грати роль, якої її наділили батьки-засновники", - додали в МЗС.

МЗС України підкреслює, що послідовно виступало проти такого сценарію, і ця позиція залишається незмінною.

  • Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.
  • У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.
  • Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.
  • 24 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи без обмежень права голосу.
Все по темі

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати