live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд підтримав відмову ЦВК реєструвати комуністів, але відмовився зняти Бойка

КПУ не буде у переліку кандидатів на парламентських виборах, а реєстрація Юрія Бойка в силі

Про це йдеться у рішенні суду.

Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав Центральну виборчу комісію у відмові реєструвати кандидатів в народні депутати на позачергові вибори у Верховну раду від Комуністичної партії України (КПУ). 

КПУ просила визнати протиправним та скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати, включених у виборчий список Комуністичної партії, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, а також одномандатному.

Суди Шостого ААС відмовили у задоволенні позову, оскільки оскаржувана постанова відповідає вимогам чинного законодавства.

Разом з тим, суд відмовив у задоволенні позову про зняття з парламентських виборів співзасновника політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка. 

Ще до початку засідання було зрозуміло, що "даний позов носить замовний характер і спрямований виключно на спробу перешкодити участі найбільш рейтингової опозиційної партії "Опозиційна платформа - За життя" та її засновника Юрія Бойка у позачергових парламентських виборах".

"Жінка з Одеси вимагала визнати, що Юрій Бойко є керівником іншої партії, і на цій підставі скасувати постанову ЦВК про його реєстрацію кандидатом у народні депутати України", - пояснив юрист Олександр Пузанов.

Він підкреслив, що жодних правових підстав для задоволення позову не було.

"Позов абсолютно безпідставний. Юрій Бойко, згідно з державним реєстром, є співголовою партії "Опозиційна платформа - За життя". Ці дані достовірні, відповідно, у ЦВК були всі законні підстави, щоб зареєструвати його як кандидата в народні депутати", - підкреслив Пузанов.

"Ні старій владі, ні вже новій не дає спокою впевнена позиція нашої політичної сили. Йде тихе скочування вже не до політичної, а до правової проституції. Але у них нічого не вийде, тому що люди знають і розуміють, хто за цим стоїть, і 21 липня вони зроблять свій вибір", - підкреслив Василь Німченко.

У партії не виключили появи ще "якого-небудь рішення сільського суду про те, що Бойко є членом іншої політсили", але ставляться до цього спокійно.

"Ми ставимося до цього спокійно, бо всі ці спроби приречені на провал. Ми будемо захищати Юрія Бойка, правда і справедливість на нашому боці, тому переконаний, що як ми перемогли сьогодні, так переможемо і у всіх інших процесах, які, можливо, з'являться", - сказав Пузанов.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати